به گزارش افکارنیوز،

کریم حاجی‌زاده صبح امروز در مراسم بزرگداشت روز جهانگردی در اردبیل اظهار کرد: امسال شعاری که سازمان جهانگردی برای توسعه و ترویج صنعت گردشگری و جهانگردی تعیین کرده، شعار گردشگری برای همه و ترویج دسترسی جهانی به آن است که در حوزه گردشگری بتوان از ظرفیت‌ها و تعامل همگانی برای توسعه این صنعت استفاده کرد.

وی با بیان اینکه همه دستگاه‌ها باید تلاش کنند تا این صنعت توسعه پیدا کرده و شاهد رونق اقتصادی و اشتغال از این محل باشیم، افزود: همزمان با هفته جهانگردی برنامه‌هایی برای توسعه این بخش در نظر گرفته شده و دستورالعمل آن ارائه شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: پل معلق مشگین‌شهر به عنوان طرح خلاقانه در کشور رتبه ممتاز و اول را به دست آورد.

حاجی‌زاده با بیان اینکه امروز همزمان با روز جهانگردی تمام موزه‌های استان از ساعت 8:30 دقیقه تا 19 عصر رایگان است، بیان کرد: عموم مردم می‌توانند از موزه‌های استان به صورت رایگان بازدید کنند.

وی از نواخته شدن زنگ گردشگری در برخی از مدارس و ارائه اطلاعات به دانش‌آموزان در گرامیداشت این روز خبر داد و افزود: در تقارن این ایام با هفته دفاع مقدس زیارت قبور شهدای گمنام، دیدار با جانبازان و آزادگان در نظر گرفته شده است که در قالب برنامه‌های فرهنگی و معنوی برگزار می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از برپایی ایستگاه نقاشی در نگارخانه ختایی اردبیل و آموزش علاقه‌مندان در این رشته هنری خبر داد و گفت: در مجموع با گرامیداشت هفته جهانگردی و گردشگری بیش از 24 عنوان برنامه تهیه و تدوین شده است.

حاجی‌زاده از رونمایی وب سایت هوشمند گردشگری و ارائه اطلاعات به مخاطبان در همه حوزه‌های گردشگری خبر داد و افزود: با راه‌اندازی این وب سایت تمام اطلاعات حوزه گردشگری استان اردبیل در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: پل معلق مشگین‌شهر به عنوان طرح برتر خلاقانه معرفی شده و در کنار آن دهیاری موئیل به عنوان موفق‌ترین دهیاری در جلب مشارکت‌های عمومی انتخاب شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل یادآور شد: در عکاسی حرفه‌ای بخش گردشگری عکاس اردبیلی علیزاده رتبه ممتاز کشور را به دست آورد.

حاجی‌زاده به ثبت ملی گلزار شهدای فاطمه اردبیل اشاره کرد و افزود: قرار است تمام گلزارهای شهدای استان اردبیل به تدریج به ثبت ملی برسد.