به گزارش افکارنیوز،

محمدباقر نوبخت در حاشیه بررسی پروژه راه آهن میانه – اردبیل در جمع خبرنگاران افزود: تکمیل راه آهن اردبیل یکی از اولویت های دولت بوده و براین اساس بودجه ویژه ای برای سال آینده در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه بودجه سال جاری راه آهن اردبیل حدود ۲۸ میلیارد تومان بوده است، ادامه داد: از این مبلغ تاکنون ۵۷ درصد تخصیص یافته و مابقی آن نیز در کمترین زمان و به صورت ۱۰۰ درصد تخصیص خواهد یافت.

معاون رئیس جمهور تصریح کرد: برای سال آینده نیز بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان برای پیشبرد این طرح در نظر گرفته شده که با توجه به توجه ویژه دولت تلاش خواهد ۱۰۰ درصد این رقم در همان ماه های اول تخصیص یابد.

وی در عین از پرداخت تمام مطالبات پیمانکاران طرح راه آهن میانه – اردبیل خبر داد و یادآور شد: این رقم ۳۸ میلیارد تومان است که قول می دهیم تا دو هفته آینده تمام این مطالبات پرداخت شود تا پیمانکاران کار خود را تسریع بخشند.

نوبخت با بیان اینکه تکمیل راه آهن اردبیل نیازمند هزار میلیارد تومان اعتبار است، تاکید کرد: دولت توان پرداخت این میزان اعتبار را ندارد و باید بخشی از این منابع از طریق فاینانس چه داخلی و چه خارجی تامین شود.

وی با تاکید بر اینکه عملی شدن این مهم از طریق داخلی و خارجی در حال رایزنی است، عنوان کرد: باید از تمام ظرفیت خود برای تامین اعتبار و پیشبرد طرح استفاده کنیم، با این حال چه فاینانس باشد و چه نباشد دولت تمام اعتبارات مصوب سال آینده را تخصیص خواهد داد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با تاکید بر اینکه دولت اعتقاد دارد که با تکمیل این طرح اردبیل از بن بست خارج خواهد شد، متذکر شد: ما مقید هستیم مصوبه دولت را اجرا کنیم.

وی همچنین در خصوص مطالبات بازنشستگان فرهنگی بیان داشت: طی چند روز آینده تمام مطالبات بازنشستگان فرهنگی تسویه خواهد شد.

نوبخت پرداخت این مطالبات را از اولویت اصلی دولت دانست و تاکید کرد که هفته آینده پرداخت این مطالبات محقق می شود.