به گزارش افکارنیوز،

شکور پورحسین قبل از ظهر امروز در دیداری با مسئولان و مردم شهرستان بیله‌سوار اظهار داشت: مجلس در چند هفته اخیر درگیر برنامه ششم توسعه بود و در حال حاضر رویکرد توسعه کسب و کار با مشارکت نمایندگان  پیش‌بینی شده و در مجلس مصوب شده است.

وی با اشاره به اینکه در لایحه برنامه ششم توسعه مناطق آزاد الزامی شده است، افزود: هم‌اکنون اجرای طرحها و برنامه‌های بسیاری در منطقه در نظر گرفته شده و خوشبختانه در این طرحها توسعه زیرساختهای مناطق آزاد نیز مد نظر قرار گرفته است تا محدودیتها و کاستی‌ها در مناطق مرزی رفع شود.

نماینده مردم شهرستانهای پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس شورای اسلامی رفع بیکاری و اصلاح راه‌های مواصلاتی را از مهمترین مطالبات مردم در شهرستان بیله‌سوار دانست و گفت: تقویت و توسعه ظرفیت‌های توسعه و سرمایه‌گذاری باید مورد توجه مسئولان مربوطه قرار گیرد تا بتوانیم معضل بیکاری را هر چه سریعتر رفع کنیم.

پورحسین اشاره به اینکه مشکل راههای مواصلاتی یکی از دغدغه های اکثریت نمایندگان مجلس است، بیان کرد: مشکلات و مسائل موجود به طرق مختلف از تریبون مجلس مطرح و پیگیری می‌شود و طرح جاده‌های مواصلاتی و کاهش تصادفات در مرکز پژوهشهای مجلس مطرح و اقداماتی نیز برای ایمنی و بهسازی جاده‌های مواصلاتی در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: نامه‌نگاری‌هایی هم از طریق استاندار اردبیل و فرماندار بیله‌سوار در خصوص جاده‌های مواصلاتی بیله‌سوار به وزیر راه و شهرسازی انجام شده و با بنیاد مستضعفان در خصوص اجرا و بهبود و احداث جادههای مواصلاتی توافقاتی صورت گرفته است.

نماینده مردم شهرستانهای پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس شورای اسلامی به سند توسعه شهرستان بیله‌سوار اشاره کرد و افزود: تکمیل و اختصاص اراضی پایاب سدخداآفرین به بهره‌برداران، ایجاد منطقه آزاد تجاری در استان و استقلال نمایندگی شهرستان بیله‌سوار در مجلس از اهم فاکتورهای سند توسعه شهرستان است.

پورحسین گفت: مقدمات طرح تصویب منطقه آزاد تجاری استان در مجلس فراهم شده است و به تصویب این طرح بزرگ که شهرستانهای بیله‌سوار و پارس‌آباد و گرمی را تحت پوشش قرار خواهد داد، خوش‌بین هستیم.