به گزارش افکارنیوز،

پس از بازگشایی مجدد دریچه‌های سد زاینده‌رود به‌ منظور آبیاری زمین‌های شرق اصفهان در کشت بهاره، آب امروز به شهر اصفهان رسید.

به گفته علی بصیرپور؛ معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان مدت‌زمان جاری بودن آب در رودخانه مشخص نیست و بازماندن سد و جاری بودن زاینده‌رود حداکثر تا زمان برداشت غلات، یعنی اواسط خرداد ادامه خواهد داشت.

سال‌هاست جاری ماندن آب زاینده‌رود در حالی برای شهروندان اصفهانی به‌ عنوان یک مطالبه مطرح‌شده که ذخیره پشت سد به خط بحران نزدیک است و در صورت عدم بارش مناسب در فصل بهار، حیات زاینده‌رود مجدداً به خطر خواهد افتاد.

اما بعد از ظهر امروز شهردار اصفهان در نشست خبری خود در این رابطه از آغاز مطالعات طرح آب‌گردانی خبر داد و گفت: چند طرح در دست بررسی داریم که جاری شدن دائمی آب در رودخانه را محقق کند و مهم‌ترین این طرح‌ها که احتمال اجرا دارد، طرح «آب‌گردانی» است.

مهدی جمالی‌نژاد در ادامه گفت: طی اجرای این طرح و در صورت موفقیت‌آمیز بودن مطالعات و تایید نهادهای مربوطه، آب همواره در زاینده‌رود جاری خواهد بود.

وی در پایان تاکید کرد: بر اساس رویکرد جدید مدیریت شهری و ستاد بحران آب تلاش می‌کنیم تا با روش‌های علمی و کمک همه دستگاه‌ها آب را به زاینده‌رود برگردانیم.