به گزارش افکارنیوز،

این روزها همگان شعار سال با عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و ‌عمل که توسط رهبر معظم انقلاب برای سال ۹۵ نامگذاری شده است را بر سر زبان ها و خبرها مکرراً می شنویم و معمولاٌ ذهن ما را با سؤالات فراوانی روبرو می سازد که: آیا نامگذاری امسال با موضوع اقتصاد مقاومتی به منظور سرعت بخشیدن به حرکت مسئولان برای تقویت اقتصاد کشور و افزایش توجه به نیروها و توان داخلی و اصلاح الگوی مصرف و کاهش اسراف نامگذاری نشده است؟ پس چرا در سطح کلان و حتی در سطح دستگاه‌های اجرایی کوچک‌تر نگاه معکوسی نسبت اقتصاد مقاومتی در سال اقدام و عمل مشاهده می شود؟

اخبار رسیده حاکی از آن است که در ماه اردیبهشت در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان جشن چهلمین سال بزرگداشت دانشگاه را با هزینه های هنگفتی در تالار کوثر واقع در بلوار دانشگاه مسقر در مجموعه فرهنگی ارتش با حضور مسئولین و تنی چند از نمایندگان فعلی مجلس شورای اسلامی برگزار گردیده است. این در حالی است که شنیده می شود که دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برای تکمیل یکی از دانشکده های خود به مبلغ نظیر مبلغ هزینه جشن فوق (حدود ۲۵۰ میلیون تومان) نیاز داشته و هم اکنون برای تکمیل این دانشکده به دنبال مشارکت خیرین دانشگاه ساز با مبلغ دویست میلیونی می باشد. (+)

دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

چهلمین سال دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

 

با یک بررسی ساده این سئوال به ذهن خطور می کند که اگر این دانشگاه برای تکمیل طرح های عمرانی و تعمیراتی خود به مبالغی نیازمند است برگزاری مراسم ها و برنامه هایی با هزینه های بسیار زیاد چه تناسبی با نام «اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل» دارد؟

همگان می دانند افزایش هزینه‌های اداری و نیز بی مورد نظیر بزرگداشت فوق، فارغ از تضاد کامل با منویات رهبر معظم انقلاب در مورد اقتصاد مقاومتی، به‌طور مستقیم نیز بهره‌وری اقتصاد کشور را هدف گرفته و این در حالی است که در برنامه‌های چهارم، پنجم و لایحه برنامه ششم، کاهش حجم دولت نه به‌ منزله یک الزام بلکه به‌عنوان یک ضرورت حیاتی مطرح‌شده و در رشد اقتصادی مورد هدف در برنامه ۲۰ ساله نیز سهم بهره‌وری، ۲٫۵ از ۸ درصد مذکور در نظر گرفته‌شده است.

حال ان شاء الله مدیران دانشگاه های استان قبل از آنکه چشم تیزبین جوانان مومن و انقلابی دقیق تر به این مباحث بپردازند رویکرد خود را تغییر خواهند داد.

در پایان به استناد بندهای ماده ۹ قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر مصوب ۲۳/۱/۹۴ مجلس شورای اسلامی، مردم از حق دعوت به خیر، نصیحت، نقد علنی و غیر علنی در مورد عملکرد دولت برخوردارند و می توانند نسبت به مقامات، مسئولان، مدیران و کارکنان تمامی اجزاء حاکمیت… امربه معروف و نهی از منکر کنند.(+)

مستندات قابل توجه:

۱- عدم رسانه ای کردن برگزاری برنامه فوق در سایت دانشگاه و…

۲- حضور بازیگر سروش صحت در طول برنامه

۳- حضور حمیدرضا فولادگر در برنامه

۴- حضور اصغری رئیس دانشگاه علوم پزشکی و بعضی از معاونت های وی

۵- مستندات برنامه موجود است لیکن به دلیل شرایط خاص فعلا امکان انتشار ندارد مگر…