به گزارش افکارنیوز،

به نقل از پایگاه خبری پلیس، سید مصطفی مرتضوی با اشاره به دستگیری سارق 7 میلیارد ریالی از کارت‌های بانکی اظهار کرد: در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر اینکه از حساب بانکی آن‌ها مبالغ زیادی سرقت شده بررسی موضوع در دستور کار ویژه پلیس فتا استان قرار گرفت.

وی افزود: بلافاصله پرونده‌ای در این زمینه تشکیل و تحقیقات وسیع و گسترده کارشناسان پلیس فتا در فضای مجازی برای شناسایی عامل برداشت‌های غیرمجاز صورت گرفته انجام شد و سرانجام هویت اصلی متهم که یک مغازه‌دار بود مورد شناسایی قرار گرفت.

مرتضوی گفت: در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد متهم از استان اصفهان به استان دیگری رفته که بلافاصله اکیپی از مأموران پلیس فتا به آن محل رفته و در یک عملیات غافلگیرانه هنگامی که قصد برداشت وجوه از حساب بانکی یکی از شهروندان را داشت دستگیر و به اصفهان منتقل شد.

رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان اصفهان در خصوص نحوه سرقت صورت گرفته گفت: متهم در مغازه خود دستگاهی به نام اسکیمر قرار داده بود که وقتی کارت مشتری را برای پرداخت وجه کالا دریافت می‌کرد آن کارت را وارد دستگاه اسکیمر کرده و به این ترتیب کلیه اطلاعات کارت کپی‌برداری می‌شد.

مرتضوی تصریح کرد: متهم سپس این اطلاعات را با دستگاه دیگری به کارت‌های خام بانکی منتقل می‌کرد و به این ترتیب همان کارت بانکی که مشتری در اختیار داشت یک نسخه از آن نیز در دست فرد سارق قرار می‌گرفت و او در فرصتی مناسب اقدام به برداشت از حساب وی در خارج از استان می‌کرد.

وی افزود: با اعتراف صریح متهم پرونده مقدماتی تشکیل و وی جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شد.

رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان اصفهان در خصوص استفاده از دستگاه اسکیمر هشدار داد و گفت: امروزه یکی از دستگاه‌هایی که برای سرقت اطلاعات مردم و به طبع سرقت حساب شهروندان مورد استفاده قرار می‌گیرد دستگاه‌های اسکیمر است که توسط مغازه‌داران سودجو و فرصت طلب مورد استفاده قرار می‌گیرد.