به گزارش افکارنیوز،

علی‌اکبر پورفتح‌الله عصر دیروز در حاشیه افتتاح بانک جامع اهداکنندگان خون استان اصفهان اظهار کرد: در سازمان انتقال خون به دنبال ایجاد سازمانی بودیم که با آمد و رفت مدیران فرقی نکند و پویایی و فعال بودن خود را حفظ کند.

وی با بیان اینکه در 3 سال گذشته سازمان با 210 میلیارد تومان بدهی مواجه بود، افزود: امروز این سازمان هیچ بدهی ندارد و برای یک سال آینده هم ذخیره استراتژیک کیت و کیسه و ملزومات خود را دارد.

مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران با بیان اینکه سازمان انتقال خون روی گنج نشسته است، تصریح کرد: در سازمان اعتبار 400 میلیارد تومانی را ایجاد کردیم و 200 هزار لیتر پلاسما با اصلاح قیمت، می‌تواند 35 میلیارد تومان برای سازمان پول‌ساز باشد.

پورفتح‌الله ادامه داد: سالم‌ترین پلاسمای دنیا را تولید می‌کنیم و طبق گزارش بیوتست سطح ایمنی پلاسمای ما از آلمان و آمریکا هم بالاتر است و شانس ابتلا به هپاتیت B در کشور ما 3 هزارم است، در حالی‌ که این میزان در آلمان 7 هزارم می‌باشد.

وی پیوند کلیه در کشور را به سمت رد و بدل رقم‌های بالا جهت پیوند فاجعه دانست و گفت: با روش ساده استفاده از اعضای خانواده گیرنده، می‌توان این مشکل را حل کرد و در صورتی‌ که کلیه خانواده فرد به او نخورد از طریق بانک اطلاعات می‌توان با خانواده فرد دیگری در صف پیوند تبادل کرد.

 مدیر عامل سازمان انتقال خون ایران با انتقاد از آشفتگی پیوند اعضا در کشور، خاطر نشان کرد: این پیوند هم انسجام درستی ندارد و سازمان انتقال خون قادر است تا خلأ سرویس پیوند در کشور را نیز پوشش دهد؛ این در حالی است که 2 میلیون اهدا کننده خون هم می‌توانند اهداکننده عضو باشند.

پورفتح‌الله در پایان اعلام کرد: درصدد هستیم تا افزایش حقوق کارکنان خود را به سطح دیگر دستگاه‌ها برسانیم.