به گزارش افکارنیوز،

در این اطلاعیه آمده است از روز چهارشنبه(16مهر) انبار محصول پسته فندقی شرکت زرین زعفران مشرق زمین فعال شده و معاملات نماد گواهی سپرده کالایی پسته کالایی 32-30مه ولات0008(پ)(پست0008پ08) مربوط به این انبار، در بورس کالا آغاز خواهد شد.

براساس اطلاعیه منتشره، محصول تحویلی به انبار می بایست پسته خشک طبیعی خندان فندقی تولید سال 1399 باشد و انبار، محصول تولیدی سال های گذشته را پذیرش نخواهد کرد.

مقدار هر گواهی سپرده کالایی یک کیلوگرم است و جهت تحویل گرفتن کالا از انبار لازم است حداقل به میزان 100 کیلوگرم گواهی سپرده کالایی توسط مالک ارایه گردد. در صورت مالکیت کمتر از این مقدار، لازم است گواهی سپرده لازم تا وزن مذکور توسط فرد متقاضی تحویل، در بازار معاملات گواهی سپرده پسته در بورس کالا خریداری گردد. تحویل محصول مازاد بر میزان ذکر شده نیز براساس مضربی از 50 کیلوگرم صورت می گردد.

طبق این اطلاعیه سررسید انبار 30 آبان ماه 1400 بوده و آخرین روز معاملاتی نماد ایجاد شده 19 آبان ماه سال آینده است و پس از آن معاملات برای فرایند تحویل و تسویه حساب با انبار متوقف خواهد شد.

اطلاعات مربوط به سفارش ها و قیمت های معاملاتی در بخش " بورس کالا " قسمت "گواهی سپرده" در سایت www.tsetmc.com  برای عموم قابل مشاهده است.