به گزارش افکارنیوز،

طبق اعلام پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ، سعید رسولی هدف از نشست مشترک اخیر این شرکت با انجمن سرمایه‌گذاران و بهره‌برداران بنادر خصوصی ایران را تشریح کرد و افزود: هدف ما تکمیل زنجیره لجستیک ریلی است که برای صنعت حمل‌ونقل کشور بسیار مهم است.

وی خاطرنشان کرد: اکنون مسئولیت ۱۸ مرکز لجستیک ریلی در کشور به شرکت راه آهن واگذار شده است که باید فعال شوند و برای فعال کردن این مراکز تصمیم داریم که با مشارکت بخش غیردولتی و سپردن کار به آن‌ها انجامش بدهیم؛ زیرا آن‌ها هم متخصص هستند و هم سرمایه‌گذاری انجام می‌دهند و هم توانایی بالایی برای انجام این امور را دارند.

رسولی درباره دستاورد‌های این نشست توضیح داد و گفت: قرار شد که با تشکیل یک کمیته مشترک، از امروز به‌طور جدی همکاری‌هایمان آغاز شود و امیدواریم که به‌زودی شاهد نتایج ارزشمند در جهت توسعه مراکز لجستیک ریلی کشور باشیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به رویکرد جدید شرکت راه‌آهن در سرعت بخشی به برنامه‌ها، عنوان کرد: معتقدیم که باید در همه مقاطع زمانی سرعت عمل داشته باشیم و مرتب آن را افزایش دهیم؛ زیرا اکنون در شرایط جنگ اقتصادی هستیم و دشمن با تحریم و تهدید تلاش می‌کند که ما را محدود کند و به همین دلیل ما باید از تمامی فرصت‌ها نهایت استفاده را بکنیم.

رسولی تصریح کرد: فرآیند‌های بوروکراتیک و کهنه اداری نمی‌توانند ما را به موفقیت برسانند، در نتیجه ما تلاش می‌کنیم که با سرعت بخشیدن به پروژه‌های اولویت‌دار در مرکز جهادی پیشرفت راه آهن و با همکاری بخش غیردولتی، دانشگاه‌ها و مراکز علمی و تحقیقی، شرکت‌های دانش‌بنیان و با استفاده از پتانسیل بسیار بزرگ فکری بازنشستگان و همه علاقمندان به این حوزه به پروژه‌ها سرعت بدهیم و تاکنون نیز توانستیم دستاورد‌های خوبی در این زمینه داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت راه آهن با بیان اینکه هم‌اکنون فرصت همکاری و سرمایه‌گذاری در صنعت حمل‌ونقل ریلی کشور برای بخش خصوصی فراهم است، افزود: لیست مسائل اولویت‌دارمان به دیوار مرکز پیشرفت جهادی نصب شده است و افراد واجد شرایط می‌توانند با مراجعه به این مرکز، لیست را مشاهده کرده و برحسب علاقه، از این فرصت‌ها بهره لازم را ببرند.