دوشنبه (۲۶ آبان ماه) بازار امروز برخلاف روند روز‌های گذشته با افزایش عرضه آغاز بکار کرد.

جدول عرضه و تقاضا در پیش گشایش

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۲۶ آبان

در گروه بانکی‌ها شاهد افت ۴ درصد در نماد وبصادر هستیم. وبملت افت ۲ درصد دارد و در قیمت ۴۵۵ تومان دنبال می‌شود. وپارس افت ۴ درصد دارد.

در گروه خودرویی‌ها خساپا در محدوده صفر تابلو با نوسان مثبت همراه است. خودرو در قیمت ۳۴۵ تومان قرار دارد و افت ۱ درصد دارد. خگستر در قیمت ۳۲۹ تومان قرار دارد.

شروع مثبت قیمت‌های جهانی موجب شد تا اکنون نظاره گر معاملات قابل توجهی در گروه فلزات اساسی باشیم. شاهد پیشروی بیش از ۴ درصدی قیمت در نماد فملی هستیم. ذوب افت ۱ درصد دارد. فولاد در محدوده صفر تابلو قرار گرفت.

محصولات شیمیایی نسبتا پر عرضه داد و ستد می‌شوند. پترول٬ شگویا٬ نوری٬ شاروم٬ فارس٬ شلرد٬ زاگرس با معاملاتی متعادل افت قیمت را تجربه می‌کنند. تاپیکو ، شیران ، شاراک ، شدوص و کلر نماد‌های پر عرضه‌ی گروه اند. شصدف، شفارس و ساینا پر تقاضا معامله می‌شوند.

افت ۴هزار واحدی نماگر بورس در ۱۵ دقیقه آغازین معاملات امروز

شاخص کل بورس تهران در این در ساعت ۹:۱۵ ارتفاع یک میلیون و ۲۵۳هزار واحد قرار گرفته است.

فملی، شتران و خساپا بیش‌ترین تأثیر مثبت و نماد‌های فارس، تاپیکو و فولاد بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

در گروه بانکی ها شاهد نوسانات مثبت در عمده نمادهای این گروه از جمله وبملت، وبصادر و وپاسار هستیم.

در گروه فلزات اساسی نماد فولاد در مدار مثبت قرار گرفت. فملی صف خرید بیش از ۸ میلیون سهم را تشکیل داد.

بترانس در کانون توجهات همچنان در حال تاختن است.

در گروه محصولات شیمیایی شاهد افت قیمت و عقب نشینی خریداران هستیم.

در جریان معاملات منفی دارویی ها نماد دیران با رشد حداکثری قیمت دنبال می شود و شاهد شکل گیری صف خرید بیش از ۲ میلیون سهمی بروی این نماد هستیم.

جهش قیمت و افزایش قدرت قدرت حاکم شده در گروه خودرویی نمادهای خودرو، خساپا و خگستر را با بیشترین توجهات همراه کرده است.

در ساعت ۹:۳۰ شاخص کل بورس مثبت شد.

در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه شاخص کل بورس پس از افت ۶۴واحدی (۰.۰۱درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۲۶۰هزار واحد قرار گرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن با کاهش ۰.۰۸درصدی مواجه شد.

آخرین قیمت ۱۰۷نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۲۱۱نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۳۶میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع تقریبا به دو هزار و ۵۴۰میلیارد تومان رسید.

در ساعت ۹ و ۴۵دقیقه جمع صف‌های خرید حدود هزار و ۸۵۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش سه هزار و ۴۶۵میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به هزار و ۶۱۰میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش وآیند، وملی و کیسون به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام بانک آینده ۳۱۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید #بترانس، #شپنا و #خساپا در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰ صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع هزار و ۱۱۰میلیارد تومان (۶۰درصد کل) و ۱۰ صف فروش برتر هزار و ۴۵۸میلیارد تومان (۴۲ درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۳۰ نماد و حجم صف‌های فروش در ۶۸ نماد بیش از ۱۰ میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف کاشی سعدی (کسعدی) به ۱۰.۷درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

«انبوه سازی، املاک و مستغلات» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش ۴۲۵میلیارد تومان است و پس از آن گروه «دباغی، پرداخت چرم و ساخت انواع پاپوش» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۲۹۰میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «فرآورده‌های نفتی» با تقاضای خرید ۲۱۰میلیارد تومانی همراه است.

این جدول حدود ۳۳ درصد از پنج هزار و ۳۲۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع سه هزار و ۱۴۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۱۶۹ درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به هشت هزار و ۴۶۰میلیارد تومان خواهد رسید.

گروه کاشی و سرامیک نیز نوسانی و با گرایشی نسبتا مثبت معامله می‌شوند. کساوه٬ کترام٬ کپارس٬ کصدف و کهرام نماد‌های پر تقاضای گروه اند. کلوند کسعدی و کحافظ پر عرضه‌های گروه اند.

خزامیا با افت بیش از ۱۶ درصد بازگشایی شد و در قیمت ۱۴۲۵ تومان در حال داد و ستد است.

در پایان معاملات امروز نماد قثابت و قمرو جهت برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه به منظور تصویب صورت‌های مالی متوقف خواهند شد.