بی شک فیات 500 یکی از متفاوت‌ترین محصولات صنعت خودرو ی جهان است که یک سبک خاص طراحی برای همیشه با نام آن پیوند خورده است. این شرکت خودروسازی خودروی فیات 500e جدید را در مارس امسال و قبل از بروز همه گیری ویروس کرونا به بازار عرضه کرد.

از زمان معرفی این خودرو جمع و جور (یعنی ۱۹۵۷) تا کنون نسخه‌های متنوع و متعددی از آن ارائه شده است که جدیدترین نمونه را باید 500e بدانیم و اخیرا یک ویرایش جدید از فیات 500 الکتریکی یا همان 500 ایی ارائه شده که نسخه ۱+۳ نام دارد.

فیات 500e؛ طراحی جدید برای نوستالژی ایتالیایی!

500e در واقع خودرویی کاملا الکتریکی بوده که برای سیستم انتقال قدرت الکتریکی ساخته شده است. در قسمت جلو از چراغ‌های LED دایره‌ای استفاده شده که ظاهر 500e را خاص‌تر جلوه می‌دهد. به سبک تمامی خودروهای الکتریکی ، از یک جلوپنجره بسته استفاده شده و قسمت زیرین سپر ظاهر مشبک دارد. نشان 500 جدیدی نیز روی جلوپنجره قرار گرفته تا مدل جدید را از نمونه‌های قدیمی متمایز سازد.

فیات 500e؛ طراحی جدید برای نوستالژی ایتالیایی!

برای کسانی که می‌خواهند خودرو 500e خود را با خیال راحت رانندگی کنند، سازنده آن، بیش از ۸۰ لوازم جانبی رسمی برای هاچ بک برقی ارائه می‌دهد. در کابین از مواد باکیفیت استفاده شده و فرمان خودرو به سبک مدل‌های کلاسیک، به صورت دوپره‌ای طراحی شده است.

فیات 500e؛ طراحی جدید برای نوستالژی ایتالیایی!

مدیرعامل فیات در سال گذشته اعلام کرده بود فیات ۵۰۰ الکتریکی برمبنای پلتفرم EV جدید تولید خواهد شد. با وجود این که ساختار بدنه تا حدودی پایبند به طراحی گذشته است، اما زیر پوست خودرو تغییرات فراوانی صورت گرفته است. رینگ‌های چرخدار برش خورده، یک بسته خاص پوشش کروم، یک پوشش کلیدی خاص و یک نقش برجسته بر روی سقف همه در دسترس هستند.

فیات 500e؛ طراحی جدید برای نوستالژی ایتالیایی!

از جمله لوازمی که به این خودرو افزوده شده است شامل فیلتر محفظه فشار زیاد مسافر، دستگاه تصفیه هوا و لامپ UV است. نمایشگر‌های پشت آمپر کاملاً تغییر کرده اند و تمام دیجیتالی شده‌اند. فروش فیات ۵۰۰ الکتریکی جدید ۳ + ۱ در قالب سری ویژه La Prima آغاز می‌شود که دارای تجهیزات استاندارد زیادی از جمله کروز کنترل تطبیقی​​، چراغ‌های جلوی تمام LED، سیستم تشخیص علائم راهنمایی، حسگر‌های ۳۶۰ درجه پارکینگ، دوربین پارک و تعداد بیشتری امکانات رفاهی است.

فیات 500e؛ طراحی جدید برای نوستالژی ایتالیایی!

 فیات همچنین سه تیپ مختلف برای مدل معمولی ۵۰۰ شامل اکشن، Passion و آیکون عرضه می‌کند که ترکیبی متفاوت از پکیج باتری، موتور الکتریکی، آپشن‌ها و امکانات سفارشی برای مشتریان ارائه می‌دهد.