در ادامه رشد هفت گذشته، بازار در اولین روز معاملاتی آذر ماه با افزایش تقاضا و جهش قیمت در اکثر نماد‌های بزرگ و شاخص ساز آغاز بکار کرد.

برترین صفوف تقاضا و عرضه در بورس و فرابورس در ۵ دقیقه ابتدایی پیش گشایش

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در یکم آذر

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در یکم آذر

در گروه خودرویی‌ها نماد خودرو در قیمت ۴۰۹ تومان با رشد ۲.۵ درصد دنبال می‌شود. خساپا در قیمت ۲۷۴ تومان رشد حداکثری دارد. خگستر رشد ۳ درصد دارد و در مرز ۴۰۰ تومان قرار دارد.

در گروه فرآورده‌های نفتی شپنا در قیمت بالای ۱۵۰۰ تومان رشد حداکثری و صف خرید ۶۱۸ میلیون سهمی را تجربه می‌کند. شبریز در قیمت ۳۱۱۰ تومان صف خرید ۱۰ میلیونی دارد. شبندر و شتران و سایر نماد‌ها پرتقاضا دنبال می‌شوند.

در گروه بانکی‌ها نماد وبصادر در سقف قیمت روزانه صف خرید دارد. وبملت در قیمت ۵۴۸ تومان رشد ۳ درصد دارد. وپاسار در یک قدمی سقف قیمت روزانه قرار گرفت.

نماد وغدیر در قیمت ۱۲۸۳ تومان صف خرید ۷۰ میلیون دارد. نماد بترانس در محدوده بالای ۳ تومان صف خرید ۴۳ میلیونی دارد.

صف خرید شستا عرضه شد و در قیمت ۳۲۴۷ تومان با رشد بیش از ۴ درصد دنبال می شود.

رشد ۲۸هزار واحدی نماگر بورس در ۱۰ دقیقه آغازین معاملات امروز:

شاخص کل بورس تهران در ساعت ۹:۱۰ در ارتفاع یک میلیون و ۳۷۳هزار واحد قرار گرفته است.

فملی، شستا و فارس بیش‌ترین تأثیر مثبت و نماد‌های نوری، کاوه و کاما بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

پس از عرضه صف خرید نماد خساپا، سهم مجددا در سقف قیمت روزانه با صف خرید بالای ۱۲۰ میلیون سهم همراه شد.

خودرو در محدوده قیمتی ۳۹۳ تومان قرار گرفت.

برقی‌ها نیز نسبتا پر عرضه داد و ستد می‌شوند. وهور٬ #زاگرس پر عرضه معامله می‌شوند. بجهرم و بمپنا مثبت و متعادل اند. دماوند پر تقاضای گروه است.

در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه شاخص کل بورس پس از رشد ۲۶هزار و ۷۲۰واحدی (دو درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۳۷۲هزار واحد قرار گرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن با افزایش ۰.۶درصدی مواجه شد.

آخرین قیمت ۱۲۷نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۱۸۶نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۲۳۱میلیارد تومان نقدینگی وارد بازار کردند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع تقریبا به پنج هزار و ۴۳۰میلیارد تومان رسید.

در ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه جمع صف‌های خرید حدود دو هزار و ۸۵۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش دو هزار و ۴۶۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات خریدی که در سیستم معاملات ثبت شده به ۳۸۵ میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین تقاضا در صفوف خرید شپنا، فملی و شتران به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام پالایش نفت اصفهان حدود ۸۳۰میلیارد تومان سفارش خرید وجود دارد، بیشترین عرضه نیز در صفوف فروش وملی، کیسون و فوکا در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰ صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع هزار و ۹۰۰میلیارد تومان (۶۷ درصد کل) و ۱۰ صف فروش برتر هزار و ۸۰ میلیارد تومان (۴۴ درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۴۳ نماد و حجم صف‌های فروش در ۵۷ نماد بیش از ۱۰ میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف بانک قرض الحسنه رسالت (وسالت) به ۱۴.۱درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

فرآورده‌های نفتی محبوب‌ترین صنعت امروز با خالص تقاضای هزار و ۱۰۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «استخراج کانه‌های فلزی» قرار دارد که برآیند سفارشات خرید آن ۲۰۵میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «انبوه سازی، املاک و مستغلات» با فشار فروش ۴۴۰میلیارد تومانی همراه است.

حدود ۴۶ درصد از پنج هزار و ۳۰۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند. در مجموع پنج هزار و ۴۳۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۹۸ درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۱۰ هزار و ۷۴۰میلیارد تومان خواهد رسید.