مصطفی احمدی  با اشاره به اینکه کرونا یلدا و آجیل فروشان را نابود کرده است، اظهار کرد: یکی از اصنافی که در این مدت به شدت ضربه دید، ما بودیم و مردم نسبت به خرید آجیل احتیاط کرده اند.

وی از ضرر و زیان بالای صنف آجیل سخن گفت و در عین حال طبع گرم آجیل را موجب افزایش سطح ایمنی بدن دانست و تاکید کرد عموم آجیل فروشان پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند.

احمدی همچنین از برخورد با متخلفان سخن گفت و افزود: به مردم توصیه می کنیم پروتکل ها را رعایت کنند و مهمانی ها را جمع کرده و به دید و بازدید نروند.

وی این رویه را موجب نخریدن آجیل ندانست و تصریح کرد: به نظر می رسد صنف آجیل و خشکبار تنها صنفی است که بعد از تحریم های ظالمانه، یکی از معدود اصنافی بود که نسبت به سال گذشته افزایش قابل توجهی نداشت.

احمدی اضافه کرد: سال گذشته قیمت آجیل شب یلدا را 110 هزار تومان اعلام کردند ولی امسال با توجه به شرایط موجود، نرخ را بین 120 تا 170 هزار تومان در نظر گرفتیم.

رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار در خصوص این رنج قیمتی گفت: آجیل کمتر از 120 و بیش از 170 نیز به فروش می رسد و گاه برخی مشتریان همه مغز ها را می خواهند که یقینا قیمت از 170 هزار تومان می گذرد.

احمدی با اعلام اینکه اجناسی نظیر نخودچی قیمت آجیل شب یلدا را کاهش می دهد، افزود: 90درصد اقشار جامعه آجیل این رنج قیمتی را استفاده می کنند.

وی تخمه را نیز از محصولاتی دانست که بین 37 تا 40 و در خرده فروشی تا 47 هزار تومان به فروش می رسد و نسبت به سال گذشته افزایش قیمت محسوسی نداشته است.

احمدی افزود: مردم می توانند به جای آجیل شب یلدا، از تخمه استفاده کنند و ما نیز تقاضا داریم مردم در شب یلدا دور هم جمع نشوند و از فضای مجازی استفاده نمایند.