به گزارش افکارنیوز، ایسنا نوشت:
با هیجان خاصی خودروها را ورانداز می‌کرد. در مقابل برخی از آنها می‌ایستاد و موهایش را حالت می‌داد. وقتی از کنار آنها می‌گذشت با انگشت سبابه روی بدنه می‌کشید و بعد انگشتش را نگاه می‌کرد، ولی هیچ اثری روی آن نبود. رنگ برخی از آنها به قدری زیبا بود که دوست نداشت چشم از آنها بردارد.

با اجازه مسوول نمایشگاه، در یکی از خودروها را باز کرد و داخل آن‌ نشست. ناخودآگاه احساس خاصی به وی دست داد. فکر آنجا را می‌کرد که اقوام با دیدنش پشت فرمان خودرو، او را با دست به یکدیگر نشان می‌دهند. نگاهی به داشبورد خودرو انداخت و دستی روی آن کشید. نمونه آن را تا حالا از نزدیک ندیده بود. صندلی چرم و راحت خودرو به قدری آرامش‌بخش بود که دوست نداشت از آن پیاده شود. نگاهی به کلیدهای فراوان روی کنسول انداخت. به راستی یادگیری عملکرد این کلیدها چه‌قدر زمان می‌برد؟ پیش خودش گفت ارزش زیر بار وام رفتن را دارد.

قرار بود از اداره وام بگیرد که با حساب پول حاصل از فروش خودرو خودش مبلغی حدود ۵۰ میلیون تومان می‌شد. از خودرو پیاده شد و نگاهی به مشخصات خودرو انداخت که روی تابلوی کوچکی مقابل آن قرار داشت. چشمش به قیمت خودرو که افتاد کمی ابروانش در هم رفت. پیش خودش حساب و کتاب کرد و عدد را به تومان تبدیل. حدود هفت میلیون تومان کم می‌اورد، ولی ارزشش را داشت که با قرض و بدهی آن را جور کند. به سمت میز رییس نمایشگاه رفت و بعد از احوالپرسی معمول قیمت خودرو مدنظرش را پرسید. از شنیدن قیمت چشمانش گشاد شد. ابتدا فکر کرد که خوب متوجه نشده و به همین دوباره قیمت آن را پرسید. لحظاتی سر جایش میخکوب شد. نمایشگاه‌دار که متوجه داستان شد از او خواست که بنشیند. مشتری سعی کرد خیلی زود بر خودش مسلط شود. ژست معمولی به خود گرفت و بعد از تشکر آرام آرام از نمایشگاه خارج شد. در حین خروج از آنجا چند بار زیر لب زمزمه کرد ۵۷۰ میلیون تومان!

همین چند ماه پیش بود که با افزایش نرخ دلار قیمت خودروهای وارداتی روند صعودی به خود گرفت تا آنجا که صدای اتحادیه خود را هم در آورد. نوسان نرخ ارز همچنان گریبانگیر بازار خودروهای وارداتی بوده و برخی از این محصولات همچنان با قیمتهای نجومی عرضه می‌شوند.

در ابتدای افزایش نرخ ارز، برخی کارشناسان شرکتهای واردکننده خودرو را متهم به گران فروشی کرده و از تخلفات عدیده واردکنندگان در این حوزه خبر می‌دادند، تا‌ آنکه پس از تک نرخی شدن ارز کارشناسان خواستار کاهش قیمت خودروهای وارداتی و تعدیل قیمتهای غیر منطقی بازار شدند.

در دو ماهه اخیر نیز اگرچه قیمت خودروهای وارداتی به طور میانگین کاهش ۱۵ درصدی را تجربه کرده است، ولی با این حال نرخ این خودروها همچنان بالا و در برخی موارد هیجان انگیز است.

مروری بر قیمت خودروهای وارداتی در بازار شاید توصیف‌کننده حس و حال هیجانی خریداران در مواجهه با قیمت‌ها باشد.

لازم به توضیح است که این قیمت‌ها طبق اعلام اتحادیه صنف دارندگان نمایشگاه‌ها و فروشندگان اتومبیل تهران، نرخ خودروهای وارداتی در کف بازار است.

بنز C۲۰۰ مدل ۲۰۱۲؛ ۱۶۵ میلیون تومان

بنز S۳۵۰ مدل ۲۰۱۲؛ ۴۵۰ میلیون تومان

بنز S۵۰۰ مدل ۲۰۱۲؛ ۵۷۰ میلیون تومان

بی. ام. و ۵۲۳ مدل ۲۰۱۱؛ ۲۲۰ میلیون تومان

بی. ام. و ۷۵۰ مدل ۲۰۱۱؛ ۴۴۰ میلیون تومان

بی. ام. و X۶ مدل ۲۰۱۲‌؛ ۳۶۵ میلیون تومان

تویوتا لندکروز V۶ مدل ۲۰۱۲؛ ۱۸۰ میلیون تومان

تویوتا اریون مدل ۲۰۱۲؛ ۹۸ میلیون تومان

تویوتا لکسوز RX۳۵۰ مدل ۲۰۱۲؛ ۱۷۵ میلیون تومان

تویوتا یاریس هاچ‌بک؛ ۴۵ میلیون تومان

تویوتا اوریون؛ ۹۳ میلیون تومان

تویوتا لندکروز؛ ۱۷۵ میلیون تومان

تویوتا کرولا XLI؛ ۸۲ میلیون تومان

تویوتا پرادو TX۴۰۰۰L؛ ۱۷۵ میلیون تومان

تویوتا لکسوس RX۳۵۰؛ ۱۷۵ میلیون تومان

هیوندای توسان IX۳۵ مدل ۲۰۱۲؛ ۹۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

هیوندای ورکراوز IX۵۵ مدل ۲۰۱۲؛ ۱۱۰ میلیون تومان

هیوندای I۲۰ مدل ۲۰۱۲؛ ۴۰ میلیون تومان

هیوندای I۳۰ مدل ۲۰۱۲؛ ۵۵ میلیون تومان

هیوندای سنتنیال مدل ۲۰۱۲؛ ۱۵۵ میلیون تومان

هیوندای جنسیس مدل ۲۰۱۲؛ ۱۲۲ میلیون تومان

هیوندای جنسیس کوپه مدل ۲۰۱۲؛ ۸۴ میلیون تومان

هیوندای سانتافه مدل ۲۰۱۲؛ ۸۸ میلیون تومان

هیوندای سوناتا مدل ۲۰۱۲؛ ۸۲ میلیون تومان

هیوندای آزرا گرانجور مدل ۲۰۱۲؛ ۱۰۸ میلیون تومان

هیوندای سوناتا YF؛ ۸۲ میلیون تومان

هیوندای آزرا GRANDEUR؛ ۱۱۳ میلیون تومان

هیوندای جنسیس؛ ۱۲۳ میلیون تومان

هیوندای I۳۰؛ ۵۴ میلیون تومان

هیوندای I۲۰؛ ۴۳ میلیون تومان

کیا سراتو ۱۶۰۰ مدل ۲۰۱۲؛ ۵۷ میلیون تومان

کیا سراتو چهار در ۲۰۰۰؛ ۵۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

کیا اسپورتیج؛ ۹۵ میلیون تومان

کیا ماهاوی؛ ۱۱۳ میلیون تومان

کیاسراتو ۲۰۰۰ سی. سی مدل ۲۰۱۱؛ ۵۶ میلیون تومان

کیاسراتو کوپه مدل ۲۰۱۲؛ ۶۱ میلیون تومان

کیا موهاوی هشت سیلندر مدل ۲۰۱۲؛ ۱۰۶ میلیون تومان

کیا اسپورتیج مدل ۲۰۱۲؛ ۹۵ میلیون تومان

کیا سورنتو مدل ۲۰۱۲؛ ۹۵ میلیون تومان

کیا کارنز مدل ۲۰۱۲؛ ۴۸ میلیون تومان

کیا کادنزا مدل ۲۰۱۲؛ ۹۴ میلیون تومان

در حال حاضر به جز موارد فوق، خودروهاي وارداتي لوكس ديگري از جمله پورشه، بوگاتي و ... نيز در خيابانها و جادههاي ايران ديده ميشوند كه با توجه به تعداد كم آنها در كشور نرخ رسمي از سوي اين اتحاديه اعلام نشده است، ولي پورشه بسته به مدل آن از ۳۰۰ تا ۵۰۰ ميليون تومان و بوگاتي نيز با رقم باور نكردني يك ميليارد توماني قيمتگذاري شدهاند.