به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، اسماعیل محمودی ظهر امروز در حاشیه بازدید از جشنواره خدمت در نمایشگاه بینالمللی با اشاره به ایجاد ساختار ارتقایی و ساماندهی کارشناسانه دفاتر صادرات و همکاری بینالمللی در وزارت نیرو در سالهای اخیر اذعان کرد: با توجه به تحریمها در این مدت توانستهایم در سدسازی و ساخت نیروگاه علاوه بر خودکفا شدن، صادرات تجهیزات و شبکه برق را به کشورهای عراق، ترکیه، آذربایجان، پاکستان و افغانستان آغاز کنیم.

قائم مقام وزیر نیرو در امور بین‌الملل تکمیل زیرساخت‌های داخلی صنایع آب و برق در سال‌های اخیر را برای توسعه صادرات چشمگیری دانست و افزود: مصوبات سفرهای استانی، اجرا، نظارت و کنترل آنها از دلایل اصلی دستیابی به این امر مهم است.

محمودی با اشاره به اینکه از سال ۱۳۵۷ تا ۱۳۸۴ تنها سالانه یک میلیارد دلار در خارج از کشور سرمایه‌گذاری شده، افزود: این رقم در ۷ سال اخیر همزمان با فعالیت دو دولت نهم و دهم به ۶ میلیارد دلار ارتقا پیدا کرده است.

وی از واردات برق در فصلهای سرد سال از کشورهای ترکمنستان و ارمنستان خبر داد و گفت: در مقابل تنها در سال گذشته حدود ۸ میلیارد وات ساعت صادرات برق به کشورهای همسایه داشتهایم.