اسداله کارگر رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران با اشاره به علت  گرانی میوه   در بازار اظهار کرد: با توجه به افزایش چندبرابری نرخ نهاده های تولید از جمله سم، کود و هزینه حمل و نقل، قیمت میوه در بازار افزایش یافته است که این موضوع ارتباطی به مغازه داران ندارد.

وی با اشاره به اینکه مغازه داران نقشی در گرانی کالا ندارند، افزود: مغازه داران بر مبنای فاکتور سود قانونی خود را لحاظ می کنند و هر اتفاقی در بحث قیمت رخ می دهد به مبدا مربوط می شود.

کارگر کیفیت را یکی از دلایل تمایز قیمت در میوه فروشی شمال شهر نسبت به جنوب شهر دانست و گفت: مغازه داران بر مبنای فاکتور تنها سود قانونی و مصوب خود را لحاظ می کنند و سود مصوب در پایین و بالا شهر تفاوتی با یکدیگر ندارد.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی با اشاره به اینکه نیازی به ذخیره سازی میوه از سوی دولت نیست، بیان کرد: با توجه به شرایط تولید نیازی به ذخیره سازی میوه از سوی دولت نیست و در ارتباط با ذخیره سازی، بخش خصوصی طبق روال کار خود را انجام داده است.

او در پایان تصریح کرد: طبق روال هر سال دولت برای تنظیم بازار وارد می شود و اتحادیه هم در کنار بخش دولتی آمادگی خود را برای تنظیم‌بازار شب عید اعلام کرده است. ‌