۱۳ بهمن ماه سال جاری بود که فملی در راستای انتشار سود پیش بینی شده، اقدام به انتشار سود پیش بینی شده خود برای پایان سال ۹۹ کرد. موضوعی که با حاشیه‌های فراوانی رو به رو بود.  

فملی در پیش‌بینی سود اولیه خود برای پایان سال جاری در ۱۳ بهمن ماه، قیمت متوسط دلار برای ۳ ماه پایانی سال را ۱۹ هزار تومان و هر تن کاتد مس را ۷۰۰۰ دلار در نظر گرفته بود. با این فرضیات، فملی سود خود در پایان سال مالی ۹۹ را ۱۰۰۶ ریال در نظر گرفته بود.  

فرضیات در نظر گرفته شده و در نتیجه سود پیش بینی شده توسط فملی انتقادات فراوانی را از سوی کارشناسان به همراه داشت و آن‌ها معتقد بودند که فملی فرضیات و سود پیش بینی شده را کمتر از آنچه در واقعیت وجود خواهد داشت، در نظر گرفته است.  

همین انتقادات موجب شد تا اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت ملی مس ایران و سرپرست معاونت معدنی وزارت صمت طی مصاحبه‌ای در ۱۴ بهمن ۹۹ با اشاره به اینکه EPS فملی، نسخه اصلاح نشده و گزارش اولیه بود از سهامداران درخواست کرد صبور باشند و واکنش احساسی نشان ندهند و تاکید کرد: سهامداران در انتظار انتشار گزارش جدید «فملی» باشند.

امروز ۱۵ بهمن ۹۹ گزارش جدید فملی با فرضیات جدید منتشر شد. فملی در این اطلاعیه سود سال مالی خود را ۱۱۹۷ ریال به ازای هر سهم پیش‌بینی کرد. در پیش بینی سود جدید فملی، متوسط قیمت دلار برای ۳ ماهه آخر سال متوسط قیمت دلار را ۲۲ هزار تومان و هر تن کاتد مس را ۷۷۰۰ دلار در نظر گرفته شد.

به عبارتی دیگر با تغییر فرضیات، پیش‌بینی سود فملی در سه ماهه پایانی سال با رشد ۱۴۰ درصدی، از ۱۳۷ ریال به ۳۲۸ ریال رسیده است.

فملی