تسلا موافقت کرده است که 134951 دستگاه خودرو از مدل های S و X را که صفحه نمایش لمسی آنها ممکن است خراب شوند، فراخوان کند.

این توافق که پس از درخواست ماه گذشته سازمان تنظیم مقررات ایمنی خودروی آمریکا صورت گرفت، روز سه شنبه در یک وب سایت دولتی منتشر شد.

اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه هاNHTSA  در نامه رسمی خود مورخ 13 ژانویه درخواست غیرمعمول فراخوان تسلا را مطرح کرد و گفت به طور موقت به این نتیجه رسیده است که خودروهای مدل S که از سال 2012 تا 2018 تولید شده اند و خودروهای مدل X که از سال 2016 تا 2018 تولید شده اند دارای مشکل ایمنی هستند.

این اداره گفت: خرابی های صفحه لمسی موارد ایمنی قابل توجهی را شامل می شود، از جمله از دست دادن تصاویر دوربین عقب و سیستم های مه زدایی و یخ زدایی از شیشه جلو که "ممکن است باعث کاهش دید راننده در هوای نامساعد شود".

تسلا در تشکیل پرونده خود در اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه ها تأکید کرد که "به منظور خاتمه تحقیقات اداری و اطمینان از بهترین تجربه مالکیت برای مشتریان ما"، این شرکت با فراخوان داوطلبانه موافقت کرد.

اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه ها در ژوئن 2020 تحقیقات در مورد شکایات خرابی واحد کنترل رسانه MCU این خودروها را که به عدم کارکرد نمایشگرهای لمسی منجر می شود، آغاز کرده بود.

این اداره اعلام کرد که سایر خودروسازان فراخوان های زیادی را برای موارد ایمنی مشابه صادر کردند.