به گزارش افکارنیوز به نقل از مهر، علی نیکزاد در حاشیه بازدید از طرح مسکن مهر آستارا با اعلام این مطلب یادآور شد: وام خرید و ساخت مسکن خبرنگاران در شورای عالی مسکن با تاکید رئیس جمهوری به تصویب رسیده و به زودی به خبرنگاران واجد شرایط پرداخت می شود.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: این تسهیلات با معرفی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به خبرنگاران متاهلی که فاقد مسکن بوده و تاکنون از دولت تسهیلات مسکن، زمین و یا واحد مسکونی یارانه دار دریافت نکرده‌اند، تعلق می‌گیرد.

وی اظهار داشت: رئیس جمهوری اسلامی ایران ۱۸ مرداد ماه سال گذشته در مراسم بزرگداشت روز خبرنگار، وعده اعطای وام مسکن ۳۰ میلیون تومانی را به خبرنگاران داده بود و ما نیز پیگیر اجرایی شدن این وعده بودیم و پیشنهاد دادیم که سقف این تسهیلات به ۴۰۰ میلیون ریال افزایش یابد که با نظر موافق دکتر احمدی نژاد نهایی شد.

نیکزاد در ادامه با اشاره به فعالیت چشمگیر دولت نهم و دهم در ساماندهی عرضه و تقاضای مسکن در سطح کشور از طریق طرح مسکن مهر گفت: در دولت نهم و دهم ساخت چهار میلیون و ۲۴۴ هزار واحد مسکونی آغاز شد که تعدادی از آنها افتتاح شده و تعدادی دیگر نیز تا آخر دولت دهم به بهره برداری می رسد.

وی با اشاره به افزایش سقف وام ساخت مسکن روستایی از ۱۰۰ میلیون ریال به ۱۲۵ میلیون ریال از اول سال جاری اظهار داشت: همه اقشار مردم از خدمات دولت در بخش مسکن راضی هستند.

علی نیکزاد وزیر راه و شهرسازی در سفر به شهرستان آستارا از طرح مسکن مهر معلولان ، مسکن مهر ۹۰۰ واحدی، بیمارستان یکصد تختخوابی و نیز مراحل ساخت بندر چندمنظوره آستارا بازدید کرد.