افزایش قیمت میوه در بازار امشب ۲۷ بهمن ماه در برنامه گفت و گوی ویژه خبری با حضور کارگر رئیس اتحادیه صنف فروشندگان میوه و سبزی و یاوری عضو هیات مدیره اتحادیه بارفروشان مورد بررسی قرار گرفت .

یاوری با اشاره به اینکه قیمت پرتقال در آبان ماه بر روی درخت کیلویی ۵ تا ۶ هزار تومان بود گفت: در آذرماه قیمت به ۷ هزار تومان رسید لذا باید دو هزار تومان که مربوط به هزینه‌های دیگر است به آن اضافه کنیم.

او با اشاره به اینکه امسال ما به ذخیره‌سازی  اعتقادی نداریم افزود: ما به عرضه و تقاضا اعتقاد داریم، شب عید ۴، ۵ روز است منتها ذخیره کردن میوه از آذر ماه شروع می شود و تا عید ادامه پیدا می‌کند .

عضو هیات مدیره اتحادیه بار فروشان با اشاره به اینکه امسال به دلیل کرونا مثل سال های گذشته دید و بازدید عید نداریم تصریح کرد: قیمت پرتقال در ورودی میادین تره بار ۸ هزار و ۵۰۰ تومان و قیمت خروجی آن ۱۰ تا ۱۲هزار تومان است.

یاوری با اشاره به اینکه  حدود ۷ روز است که عرضه پرتقال در میادین کل کشور کم شده است خاطرنشان کرد: پرتقال شمال به یکباره به قیمت ۱۶ هزار تومان رسیده است ، اگر پرتقال را صادر کنیم ارزآوری دارد و لذا هیچ اتفاقی بابت کمبود میوه نمی‌افتد بنابراین احتیاج به ذخیره سازی برای شب عید نیست .

او با اشاره به اینکه اکنون قیمت پرتقال در دست باغداران جزء نیست گفت: پرتقال با قیمت ۱۰ هزار تومان از درب میدان به بیرون می رود، قیمت پرتقال ناول شمال نزدیک به ۱۳ الی ۱۴ هزار تومان است و قیمت پرتقال ناول جنوب بین ۲۰ تا ۲۴ هزار تومان است ، ما در هفته دو بار نرخ گذاری داریم.