برای محصولات پرطرفدار پراید، ساینا، کوییک و تیبا در قالب طرح فروش فوق العاده عید تا عید از شنبه آغاز می شود و متقاضیان ثبت نام محصولات سایپا در طرح پیش فروش جدید می توانند با مراجعه به سایت فروش اینترنتی سایپا به آدرس saipa.iranecar.com به شکلی که در ادامه می آید نسبت به ثبت نام و واریز پیش پرداخت در صورت انتخاب شدن در قرعه کشی اقدام نمایند.

 

لازم به ذکر است در طرح عید تا عید سایپا علاوه بر فروش فوق العاده محصولات پراید، تیبا، ساینا و کوییک با تحویل سه ماهه، ثبت نام پیش فروش همین محصولات با دوره تحویل یکساله نیز انجام می شود و متقاضیان می توانند بسته به نیاز خود در یک یا هر دو طرح ثبت نام کنند اما در مرحله قرعه کشی تنها امکان استفاده از یکی از دو طرح را خواهند داشت.

 

شرایط ثبت نام فروش فوق العاده سایپا اسفند 99

در راستای رسیدن  خودرو  به متقاضیان واقعی و تامین نیاز مصرفی جامعه در طرح فروش فوق العاده عید تا عید سایپا همانند گذشته محدودیت هایی برای ثبت نام محصولات پیش فروش شده و فروش فوق العاده وجود دارد تا از ورود دلالان به این حوزه جلوگیری شود. شرایط ثبت نام محصولات سایپا به این شرحند:

 • اختصاص یک دستگاه خودرو به هر کد ملی
 • دارا نبودن پلاک فعال شخص متقاضی
 • دارا بودن گواهینامه
 • فاصله دست‌کم ۴۸ ماه از آخرین زمان ثبت‌نام یا تحویل خودرو از شرکت‌های ایران‌خودرو و سایپا
 • تعلق شماره حساب و شماره تماس به شخص متقاضی
 • ممنوعیت انتقال امتیاز و حقوق ناشی از انتخاب شدن در قرعه‌کشی به اشخاص ثالث
 • عدم امکان صلح و نقل‌و انتقال خودرو حتی به صورت وکالتی

 

ثبت نام سایپا

زمان ثبت نام و قرعه کشی محصولات سایپا در طرح عید تا عید

ثبت نام سایپا برای فروش فوق العاده و پیش فروش یکساله در طرح عید تا عید از روز شنبه 9 اسفند ساعت 14 به مدت سه روز به صورت شبانه روزی انجام می پذیرد و با پایان زمان ثبت نام قرعه کشی هر دو طرح انجام می شود.

قرعه کشی احتمالا در روز سه شنبه خواهد بود و ابتدا فروش فوق العاده سایپا با تاریخ تحویل سه روزه قرعه کشی می شود و سپس متقاضیان طرح پیش فروش یکساله و نتایج به صورت همزمان اعلام خواهد شد.

برندگان قرعه کشی سایپا علاوه بر دریافت پیامک از طریق سایت ثبت نام سایپا به ادرس بالا و از طریق وارد کردن کد رهگیری خود می توانند از وضعیت ثبت نامشان با خبر شوند.

 

طرح فوش فوق العاده عید تا عید سایپا

محصولات سایپا در طرح فروش فوق العاده عید تا عید

بر پایه بخشنامه گروه خودروسازی سایپا هفت محصول سایپا ۱۵۱، تیبا صندوقدار (رینگ فولادی)، تیبا ۲ (رینگ فولادی)، ساینا دنده‌ای، کوییک دنده‌ای، کوییک R و ساینا S در طرح فروش فوق‌العاده اسفند سایپا عرضه می‌شوند.

متقاضیان امکان ثبت نام هر 7 خودرو سایپا را برای فروش فوق العاده سه ماهه و پیش فروش یکساله دارند.

 

قیمت محصولات سایپا در طرح فروش فوق العاده اسفند 99

بر اساس بخشنامه شرکت خودروسازی سایپا قیمت محصولات 7 گانه این شرکت در طرح فروش فوق العاده عید تا عید با تحویل 90 روزه به این شرح است:

نوع خودرو

قیمت (ریال)

سایپا ۱۵۱

۹۱۰.۰۰۰.۰۰۰

تیبا صندوقدار (رینگ فولادی)

۸۷۰.۷۵۰.۰۰۰

تیبا ۲

۹۵۴.۲۶۰.۰۰۰

ساینا دنده‌ای

۹۲۹.۲۸۰.۰۰۰

کوییک دنده‌ای

۱.۲۹۷.۵۵۰.۰۰۰

کوییک آر

۱.۳۹۷.۵۵۰.۰۰۰

ساینا اس

۱.۳۰۲.۹۲۰.۰۰۰

 

در فروش فوری اسفند ۹۹ سایپا قیمت خودروها قطعی است و تیبا صندوقدار (رینگ فولادی) با مبلغ ۸۷ میلیون و ۷۵ هزار تومان‌، سایپا ۱۵۱ با مبلغ ۹۱ میلیون تومان، تیبا ۲ با مبلغ ۹۵ میلیون و ۴۲۶ هزار تومان، ساینا دنده‌ای با مبلغ ۹۲ میلیون و ۹۲۸ هزار تومان، کوییک دنده‌ای با مبلغ ۱۲۹ میلیون و ۷۵۵ هزار تومان، کوییک آر با مبلغ ۱۳۹ میلیون و ۷۵۵ و ساینا اس با مبلغ ۱۳۰ میلیون و ۲۹۲ هزار تومان عرضه می‌شوند.

در خصوص طرح پیش فروش یکساله همانند گذشته قیمت نهایی غیر قطعی بوده و بر اساس قیمت کارخانه سایپا در زمان تحویل محاسبه می شود و طبیعتا امکان افزایش قیمت ها در طول مدت یک ساله تا سررسید ثیت نام وجود خواهد داشت.

نکته دیگری که در خصوص قیمت کارخانه کوییک وجود دارد و در ثبت نام های این شرکت خودروسازی اعمال شده و باعث اعتراض و نارضایتی ثبت نام کنندگان طرح های پیش فروش شده، قیمت عجیب کوییک است که تفاوت بسیار اندکی با قیمت بازار دارد و عملا خریداران با توجه به زمان خواب پولشان زیان می کنند.

برخی معتقدند شرکت سایپا به دلیل تقاضای بالای این خودرو در بازار با این روش قصد دارد خریداران را از ثبت نام این مدل منصرف کند تا در بازار آزاد به قیمت بالاتری بفروشد یا به عنوان بدهی به شرکت های قطعه ساز امتیاز فروش آنها در بازار را بدهد که عملا بازگشت به رویه های غلط گذشته خواهد بود.

زمان، قیمت و نحوه ثبت نام سایپا در طرح فروش فوق العاده عید تا عید اسفند 99/ ثبت نام پراید، کوییک، ساینا و تیبا در سایت saipa.iranecar.com

نحوه ثبت نام سایپا/ ادرس سایت ثبت نام 

برای ثبت نام فروش فوق العاده اسفند 99 و یکساله باید از طریق سایت فروش اینترنتی سایپا به آدرس saipa.iranecar.com اقدام کنید. پس از ورود به سایت ایتدا باید اطلاعات کامل خود را وارد کنید و مدارک را بارگذاری نمائید و در صورت داشتن شرایط امکان شرکت در طرح و ثبت نام و قرعه کشی را خواهید داشت.

 

جزئیات کامل نحوه ثبت نام در سایت سایپا برای خرید اینترنتی محصولات در انتهای همین خبر می آید.

 


 

قیمت خودروهای سایپا امروز

قیمت محصولات سایپا

عنوان

قیمت نمایندگی (تومان)

قیمت بازار (تومان)

آریو اتوماتیک

تعیین نشده

388,000,000

پراید 111 SE

تعیین نشده

128,000,000

پراید 131 SE

تعیین نشده

110,000,000

پراید 132 SE

تعیین نشده

113,000,000

پراید 151 SE

91,000,000

110,000,000

تیبا 2 پلاس

90,800,000

141,000,000

تیبا 2 EX

95,426,000

126,000,000

تیبا SX گاز سوز

تعیین نشده

128,000,000

تیبا SX

87,200,000

116,000,000

چانگان CS35 اتوماتیک

تعیین نشده

473,000,000

سایپا کوییک دنده ای

129,755,000

146,000,000

سایپا کوییک R

140,000,000

148,000,000

ساینا EX دنده ای

92,928,000

131,000,000

سیتروئن سی‌3

تعیین نشده

855,000,000

شاهین S

267,400,000

تعیین نشده

کوییک پلاس اتوماتیک

تعیین نشده

247,000,000

کیا سراتو مونتاژ سایپا 2000 آپشنال

توقف تولید

810,000,000

وانت نیسان زامیاد بنزینی

177,723,000

231,000,000

وانت نیسان زامیاد دوگانه سوز

199,898,000

244,000,000

وانت نیسان زامیاد دیزلی

263,963,000

265,000,000

 
 

تفاوت ساینا با ساینا s

مقایسه مشخصات فنی ساینا با ساینا اس

موتور استفاده شده در ساینا S، 4 سیلندر بوده و حجمی برابر با 1.5 لیتر دارد. کد فنی که برای تجهیز این موتور به کار رفته است M15 است. این مشخصات نشان می‌دهد که موتور همان پیشرانه‌ای است که پیش از این روی تیبا و ساینا EX سوار شده بود. پیشرانه خودروهای X200 قدرتی برابر با 87 اسب بخار داشته و با سرعت 8300 دور در دقیقه چرخش می‌کند. بیشینه گشتاور مورد انتظار از موتور ساینا 128 نیوتن بر متر است که در این حالت دور موتور آن تا 4000 کم می‌شود. سیستم سوخت‌رسانی به صورت انژکتوری با پاشش چند نقطه‌ای طراحی شده است و باک خودرو می‌تواند 41 لیتر سوخت را درون خود جای دهد. مصرف سوخت ساینا در هر 100 کیلومتری که حرکت می‌کند 100 کیلومتر است. در مقایسه ساینا با ساینا اس از نظر مشخصات فنی با توجه به مطالبی که گفته شد و وجود 5 دنده دستی در هر دو خودرو باید گفته که سایپا تغییری در مشخصات دو خودرو انجام نداده است.

 

مقایسه ظاهری ساینا با ساینا اس

کروم کاری جلو پنجره ساینا اس یکی از اولین تفاوت‌هایی است که در مقایسه این دو مدل به چشم می‌خورد. سایپا در طراحی جدید خود چراغ‌های دی لایت را به محصول خود افزوده است. این شرکت تغییرات ریز را روی سپر جلو، سپر عقب و چراغ‌های عقب انجام داده و جذابیت ظاهری آن را افزایش داده است. صندوق عقب ساینا 99 نیز با الگوی جدید و متفاوتی نسبت به مدل قبلی دارد. افزوده شدن یک دفیوزر جدید به پایین سپر ساینا S حالت‌ اسپورت به آن بخشیده است. در مقایسه ساینا با ساینا اس از نظر نمای داخلی یکی از مواردی که در ساینای جدید وجود فرمان D شکل آن است. دسته دنده نیز شکل جدیدی دارد.

 

استانداردهای ایمنی ساینا اس

از دیگر مواردی که مقایسه ساینا با ساینا اس جلب توجه می‌کند، استانداردهای ایمنی ساینا اس است. توجه به مواردی مانند سپر جدید، چراغ دی لایت نشان می‌دهد باعث شده است که ساینای نوع اس بتواند امتیاز بهتری در استانداردهای محافظت از عابر پیاده از آن خود کند. هنوز مشخص نشده است که خودروی جدید تولیدی سایپا براساس استاندارد یورو 5 تولید خواهد شد یا مانند ساینا EX انتشار آلودگی یورو 4 خواهد داشت. سیستم نظارت و مدیریت اتومبیل که با عنوان BCM شناخته می‌شود، استانداردهای ایمنی این خودرو را افزایش داده است. این ماشین 2 کیسه هوا داراد که در زمان تصادف، می‌تواند جان راننده و سرنشین جلو را حفظ کند. سنسوری در خودرو به کار رفته است که به راننده هشدار می‌دهد تا کمربند ایمنی خود را ببندد. ساینا اس مجهز به ترمز ABS و ترمز کمکی BA است و به وسیله کمک ترمز EBD نیروی ترمز را به صورت متناسب بین چرخ‌های مختلف توزیع می‌کند.

 

مقایسه آپشن های ساینا با ساینا اس

بیشترین تلاش سایپا در محصول جدید خود بر این بوده است که آپشن‌های نوینی را به آن اضافه کند. با مقایسه ساینا با ساینا اس متوجه می‌شویم که این مدل نسبت به ساینای معمولی کاربر می‌تواند از روی فرمان سیستم صوتی را کنترل کند. از ویژگی‌های بارز نوع اس خودروی ساینا می‌توان به صفحه نمایش هفت اینچ اشاره کرد که امکان اتصال به بلوتوث و اندروید را نیز دارد. ساینا اس در حالت فول آپشن این امکان را به راننده می‌دهد تا صفحه نمایش موبایل خود را بر روی صفحه دیجیتال خودرو نمایش دهد.

آپشن دوربین عقب در ساینا اس وجود خواهد داشت که در مدل فعلی وجود ندارد. روکش‌های صندلی خودرو چرمی شده و شیشه‌های عقب نیز دودی است. صندلی‌های عقب مجهز به استاندارد ایزوفیکس هستند. در مقایسه ساینا و ساینا اس باید گفت که سنسورهای مختلفی به آن اضافه شده است که به راننده کمک می‌کند تا کنترل خودرو را به صورت کامل در دست داشته باشد. به کمک سنسور TPMS شما می‌توانید مقدار باد لاستیک خودرو را مشاهده و کنترل کنید. سنسور AUTO Light نیز میزان نورهای موجود را حس کرده و آن را تحلیل می‌کند. در ساینا معمولی هم آینه‌های جلو و هم عقب قابلیت کنترل برقی داشتند که در ساینا SX فقط امکان کنترل برقی آینه جلو وجود دارد.

 

اطلاعیه طرح فوق فوق العاده عید تا عید سایپا

 • فروش فوق العاده و پیش فروش یکساله محصولات گروه خودرو سازی سایپا طرح عید تا عید از تاریخ 99/12/09 ساعت 14 شروع می شود و به مدت سه روز ادامه خواهد داشت.
 • لیست منتخبین رزرو 2 طرح فروش فوق العاده محصولات سایپا اعلام شده است و منتخبین محترم تا تاریخ 99/12/11 فرصت دارند نسبت به پرداخت وجه اقدام نمایند.
 • لیست منتخبین رزرو2 طرح پیش فروش یکساله محصولات سایپا اعلام شده است و منتخبین محترم تا تاریخ 99/12/11 فرصت دارند نسبت به پرداخت وجه اقدام نمایند.
 • محصولات تحویلی شرکت زامیاد (خودروهای نیسان و پادرا به استثنای نیسان دیزل) تولید سال 1399 بوده ولی به علت محدودیت های موجود ، با مدل 1398 پلاک می گردند.
 • از طریق انتخاب گزینه " سوابق خرید" و همچنین ورود به سیستم می توانید کد رهگیری خود را مشاهده نمایید.
 

فروش فوق العاده سایپا

نکات مهم که متقاضیان خرید خودرو در طرح فروش گروه سایپا می بایست مدنظر قرار دهند:
 • جهت خرید خودرو می بایست فرآیند تعیین کد کاربری (کدملی) و رمز عبور را از طریق لینک "ورود/ثبت نام" انجام داده و پس از تکمیل پروفایل خود، وارد سامانه شوید.
 • محدودیت کد ملی برای ثبت نام ها اعمال خواهد شد. ( هر کد ملی مجاز به ثبت نام یک دستگاه خودرو از مجموع دو گروه سایپا و ایران خودرو می باشد. )
 • حداقل سن متقاضیان خرید خودرو 18 سال و ملزم به ارائه گواهینامه رانندگی خودرو حداقل پایه سوم می باشند.
 • دارا بودن گواهینامه رانندگی برای شخص متقاضی الزامی است.
 • متقاضی طی 48 ماه گذشته ثبت نام و صدور فاکتور خودرو نزد شرکت های سایپا و ایران خودرو نداشته باشد .
 • شماره کارت، شماره شبا و شماره تلفن همراه اعلام شده می بایست متعلق به شخص متقاضی باشد.
 • متقاضیانی که دارای پلاک انتظامی فعال ( نصب شده بر روی خودرو) به نام خود می باشند امکان ثبت نام ندارند .
نکات مهم که متقاضیان خرید خودرو در طرح فروش گروه سایپا می بایست پس از قرعه کشی مدنظر قرار دهند :
 • امکان صلح (خرید انصرافی) و انتقال خودرو بصورت وکالتی وجود ندارد.
 • در صورتیکه متقاضی خرید خودرو در قرعه کشی طرح پیش فروش اخیر ایران خودرو منتخب گردند ، از لیست متقاضیان خرید پیش فروش سایپا حذف خواهند شد.
 • پس از اعلام نتایج قرعه کشی، منتخبین می بایست ظرف 72 ساعت نسبت به واریز وجه پیش پرداخت قیمت خودرو به صورت علی¬الحساب اقدام تا پس از آن امکان انتخاب زمان تحویل ، رنگ خودرو و نمایندگی محل تحویل میسر گردد .
 • در صورت عدم تکمیل وجه در موعد مقرر ، امکان ثبت نام متقاضی منتخب شده در قرعه کشی غیرفعال خواهد گردید.
 • در صورتیکه مشتری حداکثر 5 ماه پس از تاریخ تحویل خودرو برای سرویس اولیه به نمایندگی مجاز سایپا مراجعه ننماید کارت گارانتی خودرو غیرفعال خواهد شد. در مراجعه مشتریان به نمایندگیهای مجاز گروه خودرو سازی سایپا ، پیمایش (کارکرد ) حداقل 1000 کیلومتر خودرو الزامی می باشد.
 • در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در شرایط احراز متقاضی با شرایط بخشنامه در هر مرحله ای از ثبت نام تا تحویل خودرو، درخواست خرید خودرو ابطال و در صورت واریز وجه، مبلغ به حساب متقاضی عودت می گردد.