حمید بهبهانی در حاشیه مراسم صبحانه کاری اتاق بازرگانی، صنایع و معادن تهران با وزیر راه و ترابری و هیئت همراه، در جمع خبرنگاران در خصوص میزان بدهی‌های وزارت راه و ترابری به پیمانکاران، اظهار داشت: اینجانب زمانی که عهده‌دار مقام وزارت این وزارتخانه شدم، از میزان بدهی‌های آن اطلاعی نداشتم؛ اما پس از چند ماه به اینجانب اعلام کردند که سه‌هزار‌ میلیارد تومان بدهی وجود دارد که ۷۰۰‌ میلیارد تومان آن ملی و دو هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان آن استانی است.
بهبهانی تصریح کرد: بدهی این وزارتخانه به پیمانکاران در حال حاضر کمتر از یک‌هزار میلیارد تومان است که تلاش می‌کنیم این بدهی‌ها را پرداخت کنیم.
وزیر راه و ترابری در خصوص میزان جذب سرمایه‌گذار خارجی برای توسعه بخش حمل و نقل کشور، گفت: هم‌اکنون وزارت راه و ترابری در حال مذاکره برای جذب ۲۰ میلیارد یورو در بخش ریلی است که امید است این مورد محقق شود.
‌بهبهانی در پاسخ به سؤالی مبنی بر امکان کاهش تعرفه‌های حق دسترسی به راه‌آهن، گفت: امید است با طرح این مسئله در کارگروه وزارت راه و ترابری و اتاق بازرگانی، پاره‌ای از مشکلات در این‌باره برطرف شود اما امکان حذف یکباره تعرفه‌های حق دسترسی به راه‌آهن وجود ندارد.
وزیر راه و ترابری با بیان اینکه ممکن است کاهش حق دسترسی‌ها به روش پله‌ای انجام شود، افزود: گزینه‌های دیگری در راستای تعدیل میزان حق دسترسی به راه‌آهن وجود دارد که کارگروه نظر نهایی را خود را متعاقبأ اعلام خواهد کرد.
بهبهانی تأکید کرد: برنامه کاری وزارت راه و ترابری در آینده نزدیک، گسترش و تقویت حمل و نقل ریلی با توجه به قانون هدفمند کردن یارانه‌ها و اصلاح قیمت سوخت‌ است.
‌انتهای پیام / ص