در سومین روز از هفته دوم خرداد ماه سال ۱۴۰۰ شاهد افت قیمت در نماد پالایش بودیم. امروز بر خلاف روز‌های گذشته صندوق پالایشی یکم کاهشی بود و شتران و شبندر کاهش قمیت داشتند و شپنا و شبریز نزدیک به قیمت روز گذشته معامله شدند و تنها شپنا با تاثیر مثبت بر شاخص کل ظاهر شد و باز هم نماد پالایش بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و شپنا و شتران از نماد‌های پرتراکنش بازار امروز بودند.
نماد شتران (شرکت پالایش نفت تهران) کاهش ۰.۳۷ درصد، نماد شبندر (شرکت پالایش نفت بندر عباس) افت ۱.۲۳ درصدی و شبریز (پالایش نفت تبریز) ۰.۹۹ درصد افت را تجربه کردند و تنها نماد پالایش نفت اصفهان شپنا (رشد ۲.۴۸ درصدی داشت.

ارزش پالایشی یکم ۱۰ خرداد ۱۴۰۰
امروز دوشنبه ۱۰ خردادماه ۱۴۰۰ معاملات سهم پالایش قیمت پایانی هر واحد از پالایش یکم با افت ۲.۳۳ درصدی نسبت به روز معاملاتی گذشته ۷ هزار و ۳۰۷ تومان معامله شد تا ارزش ۵۰۰ واحد از دومین ETF دولتی به ۳ میلیون و ۶۵۳ هزار و ۵۰۰ تومان کاهش پیدا کند. البته در معاملات روز جاری آخرین قیمت معامله شده برای هر واحد از پالایش یکم با کاهش ۴.۶۵ درصدی نسبت به روز معاملاتی گذشته ۷ هزار و ۱۳۳ تومان معامله شد.
این در حالی است که هر واحد از این صندوق به متقاضیان به قیمت ۱۰ هزار تومان و در مجموع ۵۰۰ واحد از آن به قیمت ۵ میلیون تومان فروخته شده بود.

ارزش پالایشی یکم ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ چقدر شد؟