سیدروح‌الله حسینی‌مقدم، کارشناس بازار سرمایه در برنامه تیتر امشب در خصوص باید و نباید های بازار سرمایه در دولت آینده تصریح کرد: طی سال های گذشته اتفاقات رخ داده در سطوح کلان اقتصادی و سیاسی باعث وقوع شرایط مثبت در بازار سرمایه شده است.

او افزود: بازار سرمایه همیشه به عنوان یک متغیر سیاسی به موضوع انتخابات نگاه می‌کند و برگزاری هر نوع انتخابات  یک سری ابهاماتی برای بورس ایجاد می کند. بازار سرمایه هم در متقابل نگاه سیاسی دولت مردان فضای انتخابات و تغییرات سیاسی را دنبال می کند تا بتواند تصمیم گیری های اقتصادی آینده را پیش بینی کند.

این کارشناس اقتصادی گفت: ریزش بازار سرمایه طی ۹ ماه گذشته برای برخی سهام شرایط ارزندگی ایجاد کرده و اکنون با توجه به بازارهای موازی سرمایه گذار بورسی دوباره اقدام به خرید کرده است.

حسینی مقدم گفت: برنامه‌های دولت جدید در حوزه‌های سیاسی و اقتصادی در تداوم روند مثبت بازار سرمایه تاثیر خواهد داشت.

این کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد: در صورت ثابت بودن همه‌ شرایط، می‌توان انتظار داشت این روند تا پایان شهریور ادامه داشته باشد.

بورس باید نمایش واقعی اقتصاد جامعه باشد

در ادامه طغیانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در این خصوص گفت: بورس آینه تمام نمای اقتصاد کشور است که باید روند روبه رشدی داشته باشد و خوب کار کند. از طرفی شاخص بورس باید نمایش واقعی اقتصاد جامعه باشد در غیر اینصورت ثبات نخواهد داشت.

نماینده مجلس به جهش شدید قیمتی در بورس از اواخر سال ۹۸ اشاره کرد و گفت: این جهش مبتنی بر واقعیت جامعه نبود و شاخص بورس ثبات نداشت و منفی شد.

او تاکید کرد: افزایش شاخص بورس باید رونق در اقتصاد کشور داشته باشد تا ثبات پیدا کند.

طغیانی یکی از وظایف بازار سرمایه و بورس را تامین مالی های دراز مدت در اقتصاد کشور اعلام کرد و افزود: این تامین مالی در بازار اولیه باید به سهولت باشد. 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: وظیفه مدیر بورس ایجاد یک بازار منصفانه و شفاف است. 

او با انتقاد از دولت در پرداخت نکردن مطالبات تولید کننده برق گفت: ریشه مشکلات برق و پدیده خاموشی ها در رفتارهای دولت و دخالت های دولت در تولید و قیمت گذاری است.