به گزارش افکارنیوز به نقل از ايسنا، از سوي ديگر گزارشهاي رسيده حاكي از آن است كه قيمت اين نوع شير (نايلوني) نيز به روال سابق برميگردد. به عنوان نمونه شركت پگاه اعلام كرده كه شير يك كيلويي پلاستيكي خود را كه البته ۹۰۰ گرمي است و در حال حاضر ۷۵۰ تومان به فروش ميرساند، از اين پس ۹۰۰ تومان عرضه خواهد كرد، چون قيمت ۷۵۰ تومان كفاف هزينههاي تهيه اين شير را نميدهد.

حسین صالحی - رییس اتحادیه فروشندگان لبنیات تهران، در این باره گفت: شرکت پگاه اعلام کرده که فروش شیر پلاستیکی به قیمت ۷۵۰ تومان کفاف هزینه‌هایش را نمی‌دهد و تولید و عرضه این شیر هزینه‌های جانبی دیگری نیز مثل بسته‌بندی، حمل و امثال آن را دارد و از سویی این شیر را از دامدار به قیمت ۹۰۰ تومان خریداری می‌کنند.

وی درباره شیرهای پاک، میهن و کاله نیز گفت: پگاه دولتی است، ولی این‌ها خصوصی هستند و بیشتر در زمینه بستنی فعالیت می‌کنند. یا شیرهای پاکتی تولید می‌کنند که تعرفه دولتی ندارد و شیرهای پلاستیکی را خیلی کمتر تولید می‌کنند.

اظهارات فوق در حالی است که مشاور انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی ایران با بیان اینکه کارخانه‌های فرآوری کننده، شیر خام را با قیمت حداقل ۸۰۰ تومان دریافت می‌کنند، خاطرنشان کرد: در این شرایط کارخانه چگونه می‌تواند شیر خام را با قیمت بیش از ۸۰۰ تومان دریافت کرده و پس از فرآوری با قیمت ۷۵۰ تومان عرضه کند؟

وی ادامه داد: در این شرایط اگرچه دولت یارانه‌ای بابت شیر به کارخانه‌ها پرداخت نمی‌کند، اما پگاه جهت همراهی با دولت شیر نایلونی را با این قیمت تولید و توزیع کرد، اما برخی دیگر از کاخانه‌های فرآوری کننده اساسا تولید و عرضه این محصول را قطع کردند.

حسين چمني تصريح كرد: در اين شرايط دولت بايد با تامين علوفه مورد نياز، شرايط كاهش قيمت شير خام را فراهم كند، زيرا نبايد از توليدكنندگان انتظار داشت كه محصول خود را با ضرر توليد و روانه بازار كنند.