به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، چندی پیش محسن روحانی مدیر سامانه هوشمند سوخت از منتفی شدن عرضه سوخت سی ان جی به دلیل اجرای قانون هدفمندکردن یارانه ها و نزدیک شدن قیمت این سوخت به بنزین خبرداد و اعلام کرد که عرضه سی ان جی با کارت هوشمند سوخت تنها برای دولت هزینه دارد و سودی در پی نخواهد داشت.

درپی اعلام این خبر، رییس هیات مدیره انجمن صنفی CNG کشور در نامه‌ای خطاب به مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران مراتب اعتراض جایگاهداران CNG را نسبت به این موضوع اعلام کرد.

در بخشی از این نامه آمده است: تنها راه مقابله با حوادثانفجار در جایگاههای CNG که صدمات مالی و جانی را برای این جایگاهها به همراه دارد عرضه CNG با کارت هوشمند سوخت است.

با گذشت سه ماه از سال ۹۱ شاهد انفجار چند خودروی گاز سوز در کشور بودیم که به دلیل گاز سوز شدن در مراکز غیر مجاز این حوادثرا به بار آوردند و عرضه سوخت سی ان جی با کارت سوخت که تنها از طریق مراکز مجاز در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد می تواند در کاهش این گونه حوادثکمک زیادی کند.

همچنین نباید فراموش کرد کرد که علاوه بر ارائه کارت سوخت در خصوص سی ان جی باید هر چه زودتر بازرسی ادواری از سیستم سخت خودروهای گازسوز آغاز شود زیرا سهل انگاری در این زمینه خطرات جبران ناپذیری را به بار می آورد.