بازار سرمایه که امروز برخلاف روز‌های گذشته سعی داشت روندی صعودی داشته باشد در میانه‌های راه دوباره از صعود بازماند و شاخص کل دوباره به سمت نزول گام برداشت.

شاخص کل بورس امروز صعودی ۱۰۷۳ واحدی داشت و به رقم یک میلیون و ۵۱۵ هزار واحد رسید. این درحالی است که شاخص کل با معیار هم وزن ۹۴۱ واحد کاهش یافت و در رقم ۴۱۹ هزار و ۶۴ واحد ایستاد. امروز پس از مدت‌ها ارزش معاملات در این بازار به کمتر از ۴۰ هزار میلیارد ریال رسید و با انجام ۳۸۸ هزار معامله ارزش معاملات به ۳۵ هزار و ۱۷۳ میلیارد ریال رسید.

کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران نسبت به سایر نماد‌ها بیشترین تاثیر منفی و پالایش نفت اصفهان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پالایش نفت تهران، پتروشیمی پردیس و معدنی و صنعتی گلگهر نسبت به سایر نماد‌ها بیشترین تاثیر مثبت را روی بورس گذاشتند.

بازار بورس امروز سه‌شنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۱؛ رشد هزار واحدی شاخص کل

در آن سوی بازار سرمایه شاخص کل فرابورس هم ۱۵ واحد کاهش یافت و در رقم ۲۰ هزار و ۸۳۸ واحد ایستاد. در این بازار ۳۸۷ هزار معامله به ارزش ۴۳ هزار و ۶۱۳ میلیارد ریال صورت گرفت. پلیمر آریاساسول، بهمن دیزل، تجلی توسعه معادل و فلزات و توسعه سامانه نرم‌افزاری نگین نسبت به سایر نماد‌ها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل داروسازی دانا، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی و بیمه اتکایی ایرانیان نسبت به سایر نماد‌ها بیشترین تاثیر منفی را روی فرابورس گذاشتند.