به گفته رئیس اتحادیه کشوری مشاوران املاک، مشاوران املاک تا دو ماه آینده فعالیتهای خود را به صورت مکانیزه انجام خواهند داد.


بنا بر گزارش شبکه اطلاع‌رسانی بازرگانی ایران(شابا)، " مصطفی قلی خسروی " با اعلام این خبر گفت: «به منظور حمایت از مصرف‌کنندگان‌، ثبت مبایعه ‌نامه‌ها به صورت مکانیزه انجام خواهد شد.»
وی ادامه داد: «در حال حاضر انجام این عملیات به صورت آزمایشی درشهر تهران و تنها در مناطق سه و شش تهران در حال اجرا است.»
" خسروی " درباره زمان اجرایی شدن این طرح به صورت فراگیر در تهران گفت: «با پیشرفت کار و مجهز شدن ۶۰ درصد از بنگاه‌های مشاور املاک به این سیستم‌، تنظیم قراردادها از حالت سنتی خارج و به صورت مکانیزه انجام خواهد شد.»
رئیس اتحادیه کشوری مشاوران املا‌ک درباره ویژگی‌ها این طرح افزود: «یکی از مهمترین ویژگی‌های این طرح حمایت از مصرف‌کننده، جلوگیری از تخلف، اعتماد به مبایعه‌نامه‌ها است.»
وی ادامه داد: از این پس چاپ قرارداد‌ها روی کاغذهای مخصوص خواهد بود. از سوی دیگر بعد از چاپ قرارداد نیز هولوگرامی روی برگه آن الصاق خواهد شد تا امکان تخلف به کمترین حد خود برسد.
" خسروی " یادآور شد: «مکانیزه شده مشاوران املاک، گذر کارکرد اتحادیه از روش سنتی به روش مدرن است. چرا که پیش از این به دلیل چاپی بودن برگه‌های قرارداد و شماره‌های ثبتی آن، امکان اشتباه و تکرار شماره‌ها وجود داشت و همین مسئله مشکلاتی را برای خریدار، فروشنده و حتی مشاوران املاک ایجاد می‌کرد.» /