بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی ، شنبه در برخی نواحی شمال غرب، غرب، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی، سواحل دریای خزر، ارتفاعات و دامنه‌های البرز غربی بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت انتظار می‌رود.

یکشنبه این شرایط در مناطق ذکر شده و بخش‌هایی از ارتفاعات و دامنه‌های البرز مرکزی و شرقی و دوشنبه در نوار شمالی کشور، ارتفاعات و دامنه‌های البرز و زاگرس مرکزی و بخش‌هایی از مرکز کشور حاکم است.

سه شنبه رگبار پراکنده باران در شرق سواحل دریای خزر، ارتفاعات و دامنه‌های البرز مرکزی و شرقی و همچنینی برخی مناطق زاگرس مرکزی دور از انتظار نیست.

طی پنج روز آینده در نواحی شمال شرق، شرق (بویژه منطقه زابل) جنوب شرق و بخش‌هایی از مرکز کشور وزش باد شدید، خیزش گردوخاک و کاهش دید افقی پیش بینی می‌شود.

علاوه بر این، از اواخر وقت امروز نفوذ گردوخاک از کشور‌های همسایه غربی به بخش‌هایی از جنوب غرب و غرب و از بعد از ظهر امروز تا دوشنبه در نوار غربی کشور و کاهش کیفیت هوا در این نواحی دور از انتظار نیست. طی پنج روز آینده شرق دریای عمان مواج خواهد بود. همچنین از شنبه تا دوشنبه دریای خزر مواج پیش بینی می‌شود.