به گزارش افکار به نقل از جام جم آنلاين، در اين اطلاعيه كه از سوي سوي محمدرضا تجلي پور دبير ستاد استاني هدفمند كردن يارانهها استان تهران در اختيار رسانهها قرار گرفت آمده است؛

۱ - کلیه افراد می‌توانند با ارسال کد ملی خود از طریق پیام کوتاه به شماره ۳۰۰۰۰۰ اطلاعات مربوط به سرپرست خانوار و تعداد اعضای خانوار را از مرکز آمار ایران دریافت نمایند.

۲ - در صورت مواجه با مغایرت سرپرست خانوار می‌تواند به سایت مرکز آمار ایران به نشانی yaraneh. amar. org. ir مراجعه و نسبت به اصلاح مغایرت اقدام نمایند.

۳ - شماره تلفن ۱۶-۸۵۱۰۷۷۰۸ مربوط به مرکز آمار ایران و تلفن سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها به شماره ۰۹۶۲۰ آماده پاسخگویی به تمامی سؤالات هموطنان عزیز در زمینه اطلاعات اقتصادی خانوار می‌باشد.

۴ - تلفن گویای مرکز آمار ایران به شماره ۸۵۸۷ - ۰۲۱ به صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به تمامی سؤالات هموطنان عزیز در زمینه اطلاعات اقتصادی خانوار می‌باشد.

۵ - خانوارهایی که با مواردی از قبیل فوت، اعتیاد سرپرست خانوار به مواد مخدر، زندانی بودن، مفقود و یا مجنون شدن، عدم حضور سرپرست در محل زندگی خانوار(مثل زندگی در خارج از کشور) و عدم صلاحیت سرپرست خانوار مواجهند، می‌توانند با در دست داشتن گواهی معتبر از مراجع ذیصلاح به بخشداری‌ها و یا فرمانداری‌های شهرستان محل سکونت خود مراجعه نمایند.

۶ - خانوارهای جدید که موفق به ثبت کامل اطلاعات خانوار خود در سامانه مرکز آمار ایران نشده‌اند، در صورت مراجعات بعدی به سامانه با پیغام «شماره ملی شما قبلاً‌وارد این سامانه شده است»، مواجه می‌شوند. مرکز آمار ایران اطلاعات مربوط به این افراد را آخر هر روز از سامانه حذف می‌نماید و این افراد باید مجدداً پس از ۴۸ ساعت به سامانه مذکور مراجعه کرده و نسبت به ورود کامل اطلاعات اقدام نمایند.

۷ - افرادی که هنگام وورد اطلاعات، به اشتباه در خانوار دیگری ثبت‌نام شده‌اند نیاز به مراجعه حضوری به مرکز آمار ایران ندارند. این افراد می‌بایست با شماره تلفن‌های ۱۶-۸۵۱۰۷۷۰۸ تماس گرفته و کد ملی خود را اعلام نمایند. مرکز آمار پس از بررسی، اطلاعات این افراد را از خانوار مذکور حذف می‌نماید. این افراد می‌بایست ۴ روز بعد به سامانه مراجعه و اطلاعات خود را در خانوار خود وارد نماید.

۸ - در صورتی که حساب اعلامی سرپرست خانوار از ۶ ماه پیش تاکنون غیرفعال بوده، مبالغ یارانه‌ به حساب اعلامی واریز نگردیده و افراد می‌بایست به شعب بانک‌های مربوطه مراجعه نمایند.

۹ - سرپرستان خانوارهایی که حساب‌هایشان تأیید نهایی نشده باید به یکی از شعب بانک‌هایی که دارای حساب می‌باشند مراجعه تا از طریق شعبه مربوطه شماره حساب آنان با استفاده از سیستم E - bank در سامانه اعلام حساب خانوار وزارت رفاه و تأمین اجتماعی ثبت گردد.

۱۰- مركز آمار ايران به زودي نحوه ورود به سامانه را براي افرادي كه كد رهگيري و يا رمز عبور خود را گم كرده اند، اعلام خواهد نمود.