رشد قیمت بیت کوین چگونه قیمت ارزهای دیجیتال را تغییر می دهد؟

یکی از اصلی­ترین نکاتی که سرمایه گذاران باید بدانند، ارتباط بین قیمت ارزهای دیجیتال با یکدیگر است. طبیعتاً ارزهای دیجیتال با هم ارتباط­ دارند. قیمت برخی از این ارزها بر روی قیمت سایر ارزها تأثیر مستقیم می­گذارد؛ بنابراین شما باید حتماً به دنبال لیدرهای بازار باشید. اما سؤال اصلی این است که چرا ما باید از این اصول پیروی کنیم و به آن­ها آگاه باشیم. در ادامه می­خواهیم تمامی نکات مربوط به این موضوع را بررسی کنیم.

03

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین، یکی از مهم­ترین قیمت­های موجود در بازار است. همان‌طور که اشاره کردیم، شما باید بتوانید ارزهای مهم را از سایر ارزها تفکیک کنید و سپس به معاملات خود ادامه دهید. در واقع شما می­توانید باتوجه‌به ارتباط بین ارزهای دیجیتال، به پیش بینی قیمت ارزهای دیجیتال دیگر بپردازید. نکته­ای که حائز اهمیت است، یافتن ارتباط بین ارزهای دیجیتال است. بازار کریپتو کارنسی، یکی از پیچیده­ترین بازارهای سرمایه در جهان است. اما ورود به این بازار نیازمند داشتن دانش مناسب و آگاهی کافی است که شما باید داشته­باشید.

عوامل تأثیرگذار بر روی قیمت ارزهای دیجیتال

پیش‌ازاین­که بخواهیم در مورد تأثیر قیمت بیت کوین بر روی ارزهای دیجیتال دیگر صحبت کنیم، ابتدا لازم است به عوامل تأثیرگذار بر روی قیمت تمامی ارزهای دیجیتال اشاره کنیم. همان­طور که گفتیم، بازار سرمایه نیازمند آگاهی و دانش تخصصی است. همچنین بازار کریپتو نیازمند داشتن اطلاعات دقیقی می­باشد. حتماً باید به عوامل تأثیرگذار روی قیمت ارزهای دیجیتال توجه کنید تا بتوانید سود خوبی کسب کنید.

روند عرضه و تقاضا اولین اصل مهم

اولین اصل بسیار  مهم که روی قیمت ارز دیجیتال تأثیر می­گذارد، روند عرضه و تقاضا است. همان‌طور که می­دانید، اساس و پایه اولیه بازارهای سرمایه، عرضه و تقاضا است. شناخت روند عرضه و تقاضا اولین چیزی است که یک سرمایه گذار باید بداند. اما این موضوع، با قیمت بیت کوین نیز ارتباط دارد. در واقع وقتی رشد بیت کوین به رشد بازار ختم می­شود، میزان تقاضای بیت کوین در حال افزایش است. پس شما باید عواملی که به افزایش تقاضای خرید بیت کوین کمک می­کنند را بشناسید. لازم است همواره پیگیر روند عرضه و تقاضا باشید؛ چراکه دانستن این روند می­تواند بسیار مفید و کمک‌کننده باشد.

رشد قیمت بیت کوین چگونه قیمت ارزهای دیجیتال را تغییر می دهد؟

حجم خرید و ورود پول هوشمند

یکی از عوامل بسیار مهم در تعیین قیمت لحظه‌ای ارز دیجیتال، بررسی حجم خرید و پول هوشمند به بازار است. همان­طور که می­دانید زمانی که مردم به خرید یک سهم تمایل زیادی نشان دهند، قیمت آن سهم افزایش پیدا می­کند؛ بنابراین شما باید بدانید که تمایل مردم به کدام سمت بیشتر است. مشاهده لیست قیمت ارزهای دیجیتال، می­تواند به شما در این مسیر کمک کند. در ادامه می­خواهیم به تأثیر قیمت بیت کوین بر روی سایر ارزها اشاره کنیم.

با تأثیر بیت کوین روی قیمت ارزهای دیجیتال آشنا شوید

همان­طور که گفتیم، قیمت و روند بیت کوین روی قیمت ارز دیجیتال و کلیت بازار تأثیر مستقیم دارد. اگر دقت کرده ­باشید هر زمان که قیمت این لیدر بازار کاهش پیدا می­کند، روند کلی بازار منفی و نزولی می­شود. همچنین هر زمان که قیمت این ارز دیجیتال مطرح افزایش می­یابد، روند بازار صعودی می­شود. یکی از اصلی­ترین نظریه­های موجود در بازارهای سرمایه می­گوید که بیت کوین پادشاه است.

خیلی از افراد مطرح در بازار بر این عقیده هستند که بیت کوین مانند دلار است. شاید شما نیز بدانید که در بازار سهام آمریکا همه‌ چیز به دلار مربوط می­شود. در بازار ارزهای دیجیتال نیز به همین صورت است. پس شاید بتوانیم بگوییم که در این بازارها همه چیز به بیت کوین مربوط می­شود. البته باید توجه داشته­باشید که قیمت برخی از ارزهای دیجیتال، ارتباط بسیار بیشتری با بیت کوین دارند. مثلاً اتر یکی از نزدیک­ترین دوستان بیت کوین محسوب می­شود. به این صورت که این ارز دیجیتال، رفتاری بسیار شبیه به بیت کوین از خود نشان می­دهد.

01

 

دانستن این ارتباطات، چه کمکی به ما می­کند؟

حال لازم است بدانید که دانستن عوامل مؤثر روی قیمت ارز دیجیتال و همچنین تأثیر بیت کوین روی بقیه ارزهای دیجیتال، تا چه حد می‌تواند کمک‌کننده باشد. همان­طور که گفتیم شما باید بتوانید ارتباط بین ارزهای دیجیتال با هم را پیدا کنید. فرض کنید شما متوجه شدید که قیمت اتر از قیمت بیت کوین تبعیت می‌کند. از طرفی متوجه می‌شوید که قیمت بیت کوین رو به افزایش است. در این زمان شما به‌راحتی می­توانید با خرید اتر در زمان مناسب، به سود خوبی دست پیدا کنید.

دلیل این امر نیز مشخص است. در واقع شما پیش­بینی می­کنید که به‌احتمال زیاد قیمت ارز دیجیتال موردنظر شما نیز در ادامه افزایش پیدا خواهد کرد؛ بنابراین استفاده از این نکات می‌تواند به­شدت روی روند معاملات و میزان سود شما تأثیر بگذارد. حتماً باید توجه کنید که خیلی از موارد و نکات مربوط به بازارهای سرمایه به­خصوص کریپتوکارنسی به‌سادگی به­دست نمی­آیند و شما باید تجربه خوبی کسب کنید. با به‌دست آوردن تجربیات مربوطه و البته مشورت با افراد ماهر، می­توانید به سودهای خوبی دست پیدا کنید و همچنین معاملات خوبی را تجربه کنید.