نسخه ایرانی ال ۹۰ روانه بازار می‌شود +عکس

خبرها حاکی از آن است که گروه خودروسازی سایپا قصد دارد محصول جدید خود را با نام کادیلا معرفی و به بازار عرضه کند. محصول جدید سایپا بر پایه پلتفرم تندر 90 توسعه پیدا کرده و با نام پروژه P90 شناخته می‌شود. این خودرو به احتمال زیاد در بهمن ماه معرفی خواهد شد.

نسخه ایرانی ال ۹۰ با نام کادیلا در راه است

 نسخه ایرانی ال ۹۰ روانه بازار می‌شود +عکس

نسخه ایرانی ال ۹۰ یا کادیلا محصول مشترک سایپا و پارس خودرو بوده که قرار است با موتور ارتقا پیدا کرده TU5 یا ME16 به بازار ایران عرضه شود. این پیشرانه می‌تواند قدرتی برابر با 110 اسب بخار و گشتاور 147 نیوتن‌متر را به تولید برساند. قدرت تولید شده از این پیشرانه نیز توسط گیربکس 5 سرعته دستی به چرخ‌ها منتقل خواهد شد که این گیربکس در سایپا شاهین نیز به کار رفته است.

 نسخه ایرانی ال ۹۰ روانه بازار می‌شود +عکس

کادیلا در نمای ظاهری نسبت به تندر 90 تغییراتی را تجربه کرده و طراحان سایپا در نمای جلو آن برای نخستین بار همانند چانگان CS75 عناصر کرومی براق را به‌عنوان خط متصل‌کننده چراغ‌های جلو در نظر گرفتند. همچنین طراحان به جای کاسه چراغ‌های نسبتا کوچک تندر 90 از چراغ‌های بزرگ با نوار LED روشنایی روز استفاده کردند. در نمای جلو یک جلوپنجره شش ضلعی به‌چشم می‌خورد که به محصولات قدیمی هیوندای شباهت دارد.

 نسخه ایرانی ال ۹۰ روانه بازار می‌شود +عکس

هرچند طراحی نمای جلوی کادیلا نسبتا قابل قبول است، اما نمی‌توان به بخش عقب آن نمره قبولی داد؛ چراکه چراغ‌های بزرگ عقب با سبک طراحی این خودرو هماهنگ نیستند. از سایر نکات منفی این بخش می‌توان به کشیدگی چراغ‌ها به دو طرف بدنه، نصب نشان تجاری سایپا در وسط صندوق و پلاستیک سیاه در سپر اشاره کرد. البته سایپا تا پیش از تولید نسخه نهایی می‌تواند این نکات منفی را اصلاح کند.

در نمای داخلی نسخه ایرانی ال ۹۰ تغییرات جزئی در نظر گرفته شده و کابین این خودرو از همان داشبورد ساده رنو بهره خواهد برد. از مهم‌ترین تغییرات این بخش نسبت به ساندرو می‌توان به مجموعه آمپر و غربیلک فرمان جدید اشاره کرد.