بیت کوین؛ امن‌ترین ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری در سال 2023

هنگام سرمایه گذاری یکی از مهم ترین فاکتورهایی که باید به آن توجه کنید، بحث امنیت است. سرمایه گذاری چه دیجیتال باشد چه فیزیکی و چه به صورت پول یا کالا، باید اطمینان حاصل کنید که محل نگهداری آن امن است. اگر تصمیم شما سرمایه گذاری در دنیای کریپتو است، هم باید انواع ارزهای دیجیتال را بشناسید و در مورد هر یک از آنها و سابقه آنها اطلاعات کافی داشته باشید، هم باید امن ترین پول دیجیتال را انتخاب کنید تا ریسک‌های احتمالی آن را کاهش دهید. اگر می‌خواهید امن ترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری را بشناسید، پیشنهاد ما به شما ارز دیجیتال بیت کوین است.

چنانچه در حال خواندن این مطلب هستید، حتما قبلا نام بیت کوین به گوشتان خورده و می‌خواهید بدانید چیست، چگونه کار می‌کند و امنیت آن در چه حدی است. توصیه می‌کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا در این باره اطلاعات کاملی را در اختیار شما قرار دهیم.

بیت کوین؛ امن ترین ارز دیجیتال سرمایه گذاری در سال 2023

بیت کوین چیست؟

بیت کوین یک ارز دیجیتالی کاملاً غیر متمرکز است که به عنوان پادشاه ارزهای دیجیتال شناخته می‌شود. به وسیله بیت کوین می‌توانید به هر نقطه‌ای از جهان بدون مراجعه به بانک ها پول بفرستید، یا از انواع سایت‌های خارجی خرید اینترنتی داشته باشید. این سیستم مالی بدون تورم است، آن هم به این دلیل که دست بانک‌ها یا مراکز متمرکز و حتی دست هیچ دولتی پشت آن نیست و تنها پشتوانه آن مقبولیت عمومی میان کاربران بیت کوین است.

بیت کوین برای تامین امنیت خود از علم رمزنگاری استفاده می‌کند. یک دفتر کل، همه تراکنش‌های بیت ‌کوین را ثبت می‌کند و کپی‌های آن در سرورهای سراسر جهان نگهداری می‌شوند و اطلاعات هر کاربر بر روی سیستم شخصی‌اش ذخیره می‌شود و این امر سرقت داده‌ها و هک شدن را تا حدودی غیر ممکن می‌کند. در واقع همین فناوری باعث امنیت هر چه بیشتر بیت کوین می‌شود. خرید و فروش بیت کوین بدون احراز هویت را می‌توانید از طریق صرافی‌های آنلاین و معتبر ایرانی مانند ایکس پی اکسچنج انجام دهید. این فرآیند در کوتاه‌ترین زمان و با بالاترین قیمت روز بیت کوین انجام می‌شود.

ارز دیجیتال

بیت کوین امن ترین ارز دیجیتال دنیا

وقتی صحبت از امنیت کریپتو می‌شود، عوامل مختلفی وجود دارند که یک ارز دیجیتال امن را ایجاد می‌کند. فناوری بیت کوین عمدتاً ایمن است، زیرا بر پایه فناوری امن ساخته شده است. در اینجا چهار دلیل اصلی وجود دارد که چرا فناوری بیت کوین (بیشتر) ایمن شناخته شده است:

✔ بیت کوین از رمزنگاری امن استفاده می‌کند

بیت کوین توسط سیستم خاصی به نام بلاک چین پشتیبانی می‌شود. در مقایسه با سایر راه حل‌های مالی، بلاک چین یک فناوری بهبود یافته است که بر مفاهیم اصلی امن و رمزنگاری متکی است. بلاک چین از داوطلبان برای امضای هش‌هایی استفاده می‌کند که تراکنش‌های شبکه بیت کوین را با استفاده از رمزنگاری تایید می‌کند. این سیستم باعث می‌شود که تراکنش‌ها به طور کلی غیرقابل برگشت باشند و مشخص می‌کند امنیت داده های بیت کوین قوی است.

✔ بیت کوین غیر متمرکز است

شبکه توزیع شده بیت کوین بیش از ده هزار گره در سرتاسر جهان دارد که تمام تراکنش های روی سیستم را پیگیری می‌کند. این تعداد زیاد گره تضمین می‌کند که اگر اتفاقی برای یکی از سرورها یا گره‌ها بیفتد، دیگران می‌توانند سستی را دریافت کنند.

همچنین به این معنی است که تلاش برای هک کردن یکی از سرورها بی معنی است. هیچ چیزی وجود ندارد که بتوانید آن را سرقت کنید که سایر گره‌ها و سرورها نتوانند از آن جلوگیری کنند، مگر اینکه هکر بتواند حداقل 51 درصد از گره ها را کنترل کند که غیرممکن نیست، اما بسیار بعید است.

✔ بیت کوین یک ارز دیجیتال عمومی است

اگرچه عمومی بودن ممکن است امن‌تر به نظر نرسد، اما شفافیت دفتر بیت کوین به این معنی است که تمام تراکنش‌ها در دسترس عموم هستند، حتی اگر این افراد، ناشناس باشند. اما با وجود اینکه همه می‌توانند این کیف پول موجود را ببینند، نمی‌توانند بفهمند که متعلق به چه کسی است!

نام شما در این سیستم مستعار است؛ همین مورد است که می‌تواند تقلب یا کلاهبرداری از سیستم را بسیار دشوار کند. با وجود تمام داده‌هایی که به صورت عمومی در دسترس هستند، هیچ چیز برای این افراد وجود ندارد که بتوانند آن را هک کنند. وقتی بیت کوین می‌خرید یا می‌فروشید، هیچ اطلاعات شخصی مانند گذر واژه، شماره کارت اعتباری یا آدرس فیزیکی خود را به بلاک چین اضافه نمی‌کنید، بنابراین چیزی برای درز کردن وجود ندارد.

✔ بیت کوین از دفتر توزیع شده استفاده می‌کند

بلاک چین‌های بیت کوین در واقع از یک فناوری دفتر توزیع شده استفاده می‌کنند. یعنی اینکه سرمایه شما به جای اینکه در یک پایگاه  واحد متمرکز نگهداری شود، می‌توانید آن را در بلاک چین‌های غیر متمرکز و توزیع شده در جایی که مد نظرتان است، نگهداری کنید.

بنابراین اگر کسی بخواهد از این بلاک چین های توزیع شده سرقت کند، باید هزینه زیادی را متقبل شود. چون برای حمله به این بلاک چین‌ها نیازمند تجمیع قدرت پردازشی و هماهنگی تمام منابع موجود در قدرتمندترین کشورها است. با توجه به ازدیاد افرادی که بلاک چین‌های بیت کوین را اجرا می‌کنند، وقوع این اتفاق تقریباً نزدیک به صفر است. 

✔ بیت کوین به مجوز نیاز ندارد

عمومی بودن و غیرمتمرکز بودن یعنی مجبور نیستید توسط برخی مقامات اجازه ورود پیدا کنید. بدون هیچ نهاد نظارتی، بیت کوین برای همه باز است. فقدان مجوزهای بیت کوین آن را برای همه باز و منصفانه نگه می‌دارد.

ارز دیجیتال

سخن پایانی

رشد بازار ارزهای دیجیتال فرصتی را برای سرمایه گذاران کاربران ایجاد کرده است تا دارایی‌های دیجیتال خود را به شیوه‌ای امن و راحت معامله کنند و در عین حال دسترسی به ویژگی‌های ارزشمندی مانند پردازش سریع تراکنش، کارمزد پایین و حفاظت از حریم خصوصی را فراهم کرده است. از آنجایی که پلتفرم‌های بیشتری به جستجوی راه‌های جدید برای تسهیل پرداخت‌های ایمن و قابل اعتماد ادامه می‌دهند، برای سرمایه‌گذاران مهم است که به تعداد فزاینده ارزهای دیجیتال امن موجود در بازار توجه داشته باشند.

ما در این مقاله در مورد امنیت بیت کوین اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دادیم تا با خیال راحت بتوانید یک ارز دیجیتال امن را برای سرمایه گذاری در سال 2023 انتخاب کنید. اگر قصد دارید از طریق صرافی ‌های معتبر داخلی برای خرید بیت کوین اقدام کنید، پیشنهاد ما صرافی آنلاین ایکس پی اکسچنج است. ایکس پی اکسچنج یکی از بهترین پلتفرم‌ های معاملاتی ارزهای دیجیتال و معتبرترین صرافی آنلاین ارائه خدمات خرید و فروش بیت کوین در ایران است. پشتیبانی 24 ساعته، حفاظت از امنیت حساب‌ها و اطلاعات کاربران، احزار هویت اتوماتیک و کارمزدهای بسیار کم از مهم‌ترین ویژگی ‌های این صرافی معتبر است.