به گزارش افکارنیوز، باکری در گفتگو با مهر از تصمیم جدید کارخانجات لبنی برای عرضه شیر به دو نرخ خبر داد و گفت: کارخانجات لبنی تصمیم گرفتند برای حل معضل قیمت شیر در بازار تفاهمی را با وزارت صنعت، معدن و تجارت صورت دهند که بر اساس آن، کارخانجات ۵۰ درصد تولید خود را در غالب سه کالای شیر، ماست ۱.۵ درصد چربی و پنیر UF ۴۰۰ گرمی به بازار عرضه کنند.
دبیر انجمن صنایع لبنی افزود: نحوه توزیع این دست از کالاها را سازمان صنعت، معدن و تجارت هر استان تعیین خواهد کرد که بر این اساس، شیر زیر بهای تمام شده محصول قیمت گذاری می‌شود.

وی تصریح کرد: نیمی دیگر از ظرفیت تولید کارخانجات به محصولاتی اختصاص خواهد یافت که به بهای تمام شده عرضه می‌شود که همان قیمت فعلی بازار است.

باکری در پاسخ به این سئوال که قیمت کالاهایی که از سوی وزارت صنعت قیمت گذاری می‌شود، چگونه خواهد بود؟، گفت: قیمت همان نقطه نظر وزارت صنعت، معدن و تجارت است که احتمالا ملاک عمل اسفند ۹۰ خواهد بود.

وی در پاسخ به این سئوال که شیر به قیمت آزاد در تدبیر جدید چه قیمتی خواهد داشت؟ گفت: در حال حاضر یک بطری شیر پرچرب در بازار یکهزار و ۶۰۰ تومان است که بر این اساس ،اگر قرار باشد همین شیر را با قیمت اسفند که یکهزار و ۲۰۰ تومان بوده، عرضه کنیم، باید ۴۰۰ تومان ارزانتر بفروشیم؛ بنابراین ۴۰۰ تومان به بهای فعلی همین شیر که هم اکنون یکهزار و ۶۰۰ تومان است، افزوده خواهد شد. بنابراین ممکن است شیر به ۲ هزار تومان برسد.