به گزارش افکارنیوز به نقل از خانه ملت، سیدشریف حسینی عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی، به اعتدال گفت:تورم درماههای اخیر رشد قابل ملاحظه ای داشته است؛ درخصوص قیمت نان هم که دولت خودش آن را افزایش داد،تبعاتی داشته و سایر اقلام نیز به تبع آن افزایش یافته است ؛ از سویی در ماه های اخیر ،درحوزه مسکن و خصوصا اجاره بها ، افزایش های نامعقولی را شاهدیم.

نماینده اصولگرای مردم اهواز ادامه داد: چندی قبل هم به آقایان عرض کرده بودم که بهتر است از برخی کارهای غیر اولویت دار دست بردارند و به بجثمشکلات اقتصادی رسیدگی کنند، هم اکنون نیز به دولت همچنان پیشنهاد می کنیم، به بجثاقتصاد جدی بپردازد.

شریف حسینی تصریح کرد: گرانی رخ داده در قیمت و اجاره بهای مسکن گریبان گیر ما در مجلس نیز شده است؛ الان ۱۹۷ نماینده جدید هنوز بحثمسکنشان حل نشده است؛ محدودیت مالی ما در مجلس که بر خلاف شایعات دولتی، مشکل داریم و قیمت های جدید مسکن موجب این مساله شده است و در بحثتهیه مسکن نمایندگان جدید مشکلات عدیده و زیادی ایجاد شده است. دولت ادعا می کند که مجلسی ها فلان مقدار پول دارند که اینگونه نیست و ایکاش به جای این حواشی، یک کار مثبت اقتصادی انجام می دادند. مردم نیز در تماس های زیادی با ما برای تهیه مسکن داشته اند که بحثاصلی مردم به عنوان سقفی برای زندگی است را دولت باید چاره اندیشی کند دولت جای گفتن رشد اقتصادی ما مثبت و بهینه بوده را گنار بگذارد و مشکلات را حل کند وضع مناسب نیست و باید وضعیت اقتصادی مخصوصا برای دهک های پایین مردم مناسب شود.

وی افزود: گرانی و تورم به سطحی رسیده که دیگر با چند برابر کردن یارانه ها هم فایده ای ندارد و تورم پول یارانه را از جیب مردم بیرون می کشد؛ دولت موظف است جلوی افزایش بی رویه قیمت ها را بگیرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: چه کسی باید بر افزایش قیمت ها نظارت می کند و مقصرانرا تنبیه و توبیخ کند؟ کجاست دوربین هایی که ابتدای هدفمندی یارانه ها وارد مغازه ها می شد و مسئولین اعلام می کردند
، متخلفین جریمه می شوند؟ پس فقط کاری نمایشی بوده و نتیجه اش شد افزایش روانی تورم.

وی در خاتمه گفت:مسئولین کشور با تعامل و تفاهم باید زودتر فکری به حال مشکلات اقتصادی کنند.