به گزارش افکارنیوز، فارس به نقل از پایگاه اینترنتی اکونومیک تایمز ، این بانک بحران زده به نام مونتی دی پاچی سیه نا، که به تازگی کمک ۱.۵ میلیارد یورویی از دولت ایتالیا دریافت کرده است تا بدهی های خود را پرداخت کند قصد دارد تا سال ۲۰۱۵ میلادی بیش از ۴۶۰۰ نفر از کارمندان خود را اخراج کند .

بر اساس این گزارش، قدیمی ترین بانک جهانی در بیانیه ای اعلام کرد مهمترین استراتژی و راهبرد این بانک طی سالهای ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۵ میلادی کاهش پست های مدیریتی و فروش اموال و دارایی ها خواهد بود.

بر این اساس، این بانک باید تا پایان سال ۲۰۱۲ میلادی ۱.۵ میلیارد یورو از بدهی های خود را بازپرداخت کند که برای این مساله مجبور به دریافت کمکهای مالی از دولت ایتالیا شده است. این گزارش افزود، مقامهای این بانک قصد دارند با اجرای اصلاحات ساختاری با هدف کاهش هزینه های جاری و عملیاتی، مجبور به دریافت کمکهای مالی از بانک مرکزی اروپا نشوند.

دولت ایتالیا نیز پیش از این پیشنهاد پرداخت کمک مالی ۲ میلیارد یورویی را به این بانک بحران زده ارائه کرده بود. این بانک مجبور به دریافت کمک مالی از دولت ایتالیا است چون هیچ سرمایه گذار بخش خصوصی در شرایط کنونی حاضر به اعطای کمک مالی به این بانک نبوده است.

بانک بحران زده ایتالیا قصد دارد ۴۰۰ شعبه خود در سراسر این کشور را تعطیل کند و یک شعبه آنلاین بانکی افتتاح نماید . این بانک در سال ۲۰۱۱ میلادی با زیان و ضرر خالص ۴.۶۹ میلیارد یورویی روبرو شد . این بانک قصد دارد تا سال ۲۰۱۵ میلادی به سود خالص ۶۳۰ میلیون یورویی دست یابد . این بانک در سال ۱۴۷۲ میلادی در ایتالیا افتتاح شد و قدیمی ترین بانک جهان به شمار می رود .