به گزارش افکارنیوز به نقل از پانا، عبدالرضا شیخ الاسلامی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی دولت تصریح کرد: دولت موظف است آنچه را که قانون برنامه پنج ساله پنجم در خصوص اشتغال و کاهش نرخ بیکاری تکلیف کرده با برنامه ریزی دقیق انجام دهد هرچند در تلاش هستیم تا از برنامه هم جلو تر پیش رویم.

وی خاطر نشان کرد: برنامه پنجم تکلیف کرده تا پایان سال پنجم می بایستی نرخ بیکاری به ۷ درصد برسد که انشاالله با برنامه های پیش رو به این رقم خواهیم رسید.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص انتقادات مطرح شده مبنی بر عدم تحقق ۲.۵ میلیون شغل در سال گذشته گفت: قانون برنامه برای هر سال رقمی را مشخص نکرده که ما سالانه متعهد به انجام آن باشیم اما دولت با توجه به ظرفیتی که در کشور وجود داشت تصمیم گرفت تا به این رقم برسد ولی با وجود برخی موانع و مشکلات توانست به ایجاد ۱.۶ میلیون شغل دست یابد که این هم رقم بزرگی بود.

شیخ الاسلامی تاکید کرد: آنچه مهم است این است که تمام منابع و ظرفیتها و حتی ارگانها بسیج شوند تا دولت را در تحقق اهداف اشتغالزایی حمایت و همراهی کنند که این یک برنامه و هدف ملی است نه اینکه با مخالفتها و مانع تراشی ها موجب یاس و ناامیدی شوند و دولت را در این مسیر تنها بگذارند.