به گزارش افکارنیوز به نقل از واحد مرکزی خبر، مهدی غضنفری در حاشیه مراسم امضای قراردادهای سرمایه گذاری احداث کارخانه های کنسانتره و گندله سازی در خراسان رضوی در جمع خبرنگاران گفت : یک فرد بدهکار برای دریافت وام منع قانونی دارد اما برای انجام برخی فعالیت های مورد نیاز خود همچون امور گمرکی ممنوعیتی برای او وجود ندارد.

وزیر صنعت، ‌ معدن و تجارت با بیان این جمله که مصوبه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی به گونه ای نوشته شده بود که فرد بدهکار نمی تواند امور خود را انجام دهد، افزود: ‌ برای این افراد در مورد عملیات خاص حکومتی و حاکمیتی محدودیت شکل می گیرد نه اینکه هر خدمتی را که قرار است دریافت کنند، ‌ممنوعیت وجود داشته باشد.

غضنفری در پاسخ به پرسش خبرنگاری دیگر مبنی براینکه آیا عرضه مستقیم خودرو با همکاری خودروسازان به پیشنهاد وزارت صنعت، ‌ معدن و تجارت بوده است یا اینکه ‌‌خودروسازان به این امر اقدام کرده اند، ‌گفت: به هیچ عنوان به این موضوع ورود نکرده ایم و این تصمیم خود آنان است.

وزیر صنعت، ‌ معدن و تجارت گفت: ‌در ایام عید از دو شرکت بزرگ خودروسازی خواستیم تا تنظیم بازار محصولات خودرو را خودشان بر عهده گیرند و روی دوش مردم قرار ندهند، ‌به مردم اطلاع رسانی و بازار ارز را کنترل کنند و حاشیه بازار را نیز جمع کنند.

وی افزود : ممکن است این تصمیم آن ها در جهت درخواست ما از آنها برای جمع کردن حاشیه بازار بوده است و ما به جزییات چگونگی تنظیم بازار ورود نکرده ایم.