به گزارش افکارنیوز به نقل از واحد مرکزی خبر، اولاند در مراسم گشایش کنفرانس اجتماعی با حضور فعالان امور اجتماعی در پاریس گفت بر اساس آمار و ارقامی که مرکز ملی مطالعات اقتصادی ارائه کرده است اقتصاد کشور درسه ماهه نخست امسال هیچ گونه رشدی نداشته است و قرار است در سه ماهه دوم امسال نیز وضع در همین حالت باقی بماند. اما در سه ماهه سوم و چهارم امسال پیش بینی می شود رشد اقتصادی کشور به ترتیب یک دهم درصد و دو دهم درصد افزایش یابد که اگر این پیش بینی محقق شود میانگین رشد اقتصادی کشور در سال دو هزار و دوازده به چهار دهم درصد خواهد رسید.

بانک مرکزی فرانسه نیز امروز به نوبه خود اعلام کرد میزان تولید ناخالص داخلی کشور در سه ماهه دوم امسال یک دهم درصد افت خواهد داشت.

رئیس جمهوری فرانسه در بخش دیگر از سخنان خود در این کنفرانس گفت همه می دانستند که رشد اقتصادی کشور در شش ماهه نخست امسال به صفر درصد می رسد ، اما ما باید همه تلاش خود را به کار گیریم تا اقتصاد کشورمان در سالهای آینده به رشد برسد و رشد اقتصادی در بلند مدت پایدار بماند. فرانسوا اولاند خاطر نشان کرد افزایش رشد اقتصادی یکی از اولویت های ماست زیرا کاهش بیکاری در کشور در گرو آن است.