به گزارش افکارنیوز، مصيب محمديان شمالي در گفتوگو با ايسنا، با تاكيد بر اينكه بازار مرغ بايد مانند هدفمندي يارانهها با همكاري مردم و رسانهها مديريت شود، از نحوه انعكاس اظهاراتش در يكي از خبرگزاريها انتقاد كرد و گفت: متاسفانه آنچه من گفتم به درستي در اين رسانه منعكس نشد و گاه خلاف واقع نيز بازتاب پيدا كرد.

وی با بیان این‌که شرکت پشتیبانی امور دام هیچ کمبودی در بازار کنجاله سویا و ذرت به عنوان خوراک دام را تحمل نخواهد کرد، گفت: با اطمینان اعلام می‌کنم که تا پایان سال همه نیاز خوراک دام کشور تامین خواهد شد.

او افزود: نیاز کشور به خوراک دام هم اکنون ماهانه ۲۶۰ هزار تن است، اما اطیمنان می‌دهم که تا پایان امسال هر ماه ۳۰۰ هزار تن خوراک دام به بازار عرضه شود.

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام با اشاره به این که کنجاله مورد نیاز تا پایان سال خریداری شده است، گفت: همه استان‌ها بدون هیچ کمبودی می‌توانند خوراک دام خود را از سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت تهیه کنند.

محمدیان شمالی افزود: هم اکنون کنجاله سویا در بندر امام(ره) کیلویی ۸۳۰ تومان و ذرت وجو کیلویی ۵۰۰ تومان عرضه می‌شود. البته قیمت مصرف‌کننده آن به دلیل هزینه حمل کمی افزایش خواهد داشت.

او با اشاره به این‌که ۷۰ درصد خوراک مرغ، ذرت است، درباره علت افزایش قیمت مرغ با وجود تقریبا ثابت ماندن قیمت ذرت گفت: اگرچه قیمت کنجاله سویا افزایش چشمگیری داشته، اما نسبت آن در خوراک دام قابل توجه نیست.

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام افزود: به نظر من علت گران شدن مرغ را نباید در خوراک آن جست‌وجو کرد، بلکه موضوع به بخش دیگری مربوط است.

محمدیان شمالی همچنین درباره آخرین وضعیت قیمت گوشت قرمز گفت: هم اکنون قیمت گوشت قرمز در کشور به تعادل رسیده است.

او ادامه داد: البته بخش خصوصي عمده گوشت قرمز كشور را وارد ميكند، اما اگر بازار نياز داشته باشد، ما نيز به عنوان بخش دولتي وارد ميدان خواهيم شد؛ اگرچه ما قرار نيست جايمان را با بخش خصوصي عوض كنيم.