به گزارش افکارنیوز، محمود بهمنی در گفتگو با مهر تغییرات ناگهانی قیمت دلار در بازار را غیرواقعی دانست و گفت: وقتی قیمت دلار ناگهان از ۱۷۰۰ تومان به ۲۰۰۰ تومان افزایش می یابد و پس از آن به ۱۹۰۰ تومان می رسد، این تغییرات واقعی نیست.

رئیس کل بانک مرکزی اینگونه تغییرات قیمتی دلار در بازار را روانی و سیاسی عنوان و تصریح کرد: در مورد قیمت سکه نیز این مسائل صدق می کند، بنابراین باید قیمت‌ها با توجه به قیمت جهانی طلا و ارزش ذاتی آن محاسبه شود.

وی افزود: قیمتی قیمت جهانی طلا پائین می آید اما نرخ سکه در ایران بالا می رود، این امر هیچ توجیهی ندارد و متناسب با ارزش ذاتی و واقعی سکه این افزایش قیمت اتفاق نیافتاده است، مانند همان افزایش قیمت سکه به یک میلیون تومان.

بهمنی همچنین تقاضا را یکی دیگر از مسائل تاثیرگذار بر روی قیمت سکه و دلار اعلام و به مردم توصیه کرد که مردم در خرید سکه و ارز باید توجه داشته باشند که وقتی قیمت ها در بازار داخلی برعکس قیمتها در بازار جهانی بالا می رود، واقعی نیست.

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه مردم می توانند قیمتها را خود محاسبه کنند، عنوان کرد: قیمت ذاتی هر کالایی، قیمت اصلی را تعیین می کند، بنابراین نباید مسائلی همچون مسائل سیاسی بر روی قیمت سکه و ارز تاثیرگذار باشد و مردم باید این مسائل را در نظر بگیرند.

وی از برنامه بانک مرکزی برای تعادل بخشی بیشتر به بازار سکه خبرداد و گفت: بر این اساس از دوم مردادماه سالجاری ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار قطعه سکه را وارد بازار خواهیم کرد، بنابراین اگر حبابی در بازار باشد می توانیم با تزریق سکه و رفع نیازهای مردم آن را از بین ببریم.