راهنمای خرید اینترنتی لاستیک دولتی با کارت ملی

مصطفی تنها روز شنبه اظهار داشت: به طور معمول در ایام نوروز به دلیل تعطیلات و تراکم سفرها توازن در بازار به هم می‌خورد و اصناف تعطیل می‌کنند، اما از امروز به صورت رسمی بازار فعالیت خود را شروع کرده است؛ از این رو نمایندگی‌ها اقدام به عرضه لاستیک می‌کنند.

وی افزود: سامانه‌های مشخصی از سوی وزارت صمت برای ثبت‌نام عرضه تایر اختصاص یافته است، ضمن اینکه تولیدکنندگان نیز، درصدی از تولید خود را به عرضه لاستیک اختصاص داده‌اند.

سخنگوی انجمن صنعت تایر با بیان اینکه علت وجود صف‌های لاستیک به دلیل مشکل در زیرساخت‌های اینترنت و تایید دستگاه‌های مربوطه است، گفت: ثبت درخواست تایر باید در سامانه‌های اعلامی وزارت صمت و با بارگذاری مدارک هویتی افراد صورت بگیرد که این امر به خاطر کُندی اینترنت مشکلاتی را به وجود آورده است.

تنها با اشاره به سوءاستفاده واردکنندگان تایر عنوان کرد: دولت سیزدهم در سال گذشته تعرفه واردات تایر را کاهش داده و با تسهیل در واردات، ممنوعیت ورود تایرها با رینگ‌های ۱۳ و ۱۴ را برداشت تا نیاز بازار تامین شود.

وی تاکید کرد: همچنین به واردکنندگان ارز اختصاص داده شد، این در حالی است که واردکنندگان به‌جای اینکه درصدی از واردات خود را به تایرهایی با رینگ ۱۳ و ۱۴ اختصاص دهند، اکنون اقدام به واردات رینگ‌های ۱۵ به بالا برای سود بیشتر کرده‌اند.

سخنگوی انجمن صنعت تایر خاطرنشان کرد: واردات تایرهایی با رینگ‌های بالا و سود بیشتر در شرایطی که کشورمان با افزایش تقاضای تایر دارد، منصفانه نیست.

تنها با بیان اینکه تولید داخل تایر در رینگ‌های ۱۳ و ۱۴ کافی نیست، گفت: اکنون فشار بر روی تولیدکنندگان است، هرچند تولید به صورت روال عادی ادامه دارد، اما شاهد کمبود در بازار هستیم.

وی اضافه کرد: یکی از مهم‌ترین درخواست تولیدکنندگان تایر کشور، مساله حذف قیمت دستوری است تا همه این تعرفه‌ها برداشته شود و به تولیدکننده داخلی اجازه داده شود تا با نظارت بر نحوه قیمت‌گذاری، رقابت‌های آزادانه با سایر تایرها داشته باشند.

می‌توانید با مراجعه به وب سایت تخصیص تایر و روغن، نسبت به خرید لاستیک دولتی بارز، اقدام کنید. این یک فرصت فوق العاده است که برای خرید و ثبت نام لاستیک دولتی، هزینه به مراتب کمتری نسبت به بازار آزاد پرداخت کنید.1

ثبت نام لاستیک دولتی بارز، یک امکان عالی است که بتوان لاستیک خودرو از این برند ممتاز را با قیمتی به مراتب ارزان‌تر از بازار آزاد، خریداری کرد.

خرید اینترنتی لاستیک دولتی بارز

خرید اینترنتی لاستیک دولتی بارز، از طریق سامانه تخصیص تایر و روغن، به آدرس www.barezz.org یک امکان عالی است که به واسطه آن، می‌توانید لاستیک بارز را با نرخ دولتی و به مراتب ارزان‌تر از بازار آزاد، تهیه کنید. مراحل ثبت نام لاستیک دولتی بارز، به شرح زیر است:

مرحل اول: قبل از هر چیز برای آنکه ثبت نام شما به راحتی و بدون مشکل پیش برود، حتما کارت ملی مالک خودرو، کارت ماشین و برگ سبز را آماده کنید.

مرحله دوم: پس از آن به وب سایت تخصیص تایر و روغن به آدرس kala.ntsw.ir، وارد شده و تیک موافقت با دریافت فیش رزرو را بزنید. پس از آن روی گزینه “ادامه عملیات” کلیک کنید.

مرحله سوم: سپس کد ملی و شماره موبایل خود را وارد کرده و منتظر بمانید تا پس از چند ثانیه، کد اعتبارسنجی به تلفن همراه شما ارسال شود.

مرحله چهارم: پس از دریافت کد اعتبارسنجی، این کد را در کادر مربوط وارد کرده و روی ادامه بزنید تا به صفحه بعدی شامل اطلاعات خودرو، وارد شوید.

مرحله پنجم: در این مرحله از ثبت نام لاستیک بارز دولتی، از شما شماره شاسی و شماره موتور خودرو، خواسته شده و باید در کادرهای مربوطه، ثبت کنید. سپس روی دکمه “استعلام و صدور فیش رزرو کالا” بزنید.

مرحله ششم: پس از آن به صفحه بعدی منتقل می‌شود که باید سایز، اندازه فاق و پهنای لاستیک بارز را انتخاب کنید. دقت داشته باشید که این مشخصات با لاستیک مناسب خودروی شما، تطابق داشته باشد؛ در غیر این صورت، لاستیک‌های بارز خریداری شده، تناسبی با خودروی شما نداشته و قابل استفاده نخواهند بود.

از کجا لاستیک دولتی بخریم؟/ اعلام جزییات

مرحله هفتم: پس از انتخاب لاستیک دولتی بارز، به صفحه بعدی هدایت خواهید شد که در آنجا باید استان و شهر خود و تعداد لاستیک بارز درخواستی را ثبت کنید. سپس روی گزینه “جستجو” بزنید. در اینجا شما قادر به مشاهده موجودی نمایندگی‌های مجاز فروش تایر دولتی بارز خواهید بود و می‌توانید با دریافت این اطلاعات، به سراغ یک نمایندگی بروید که موجودی داشته باشد.

مرحله هشتم: پس از ثبت اطلاعات، حواله شما ایجاد شده و می‌توانید آن را روی کاغذ چاپ کرده و با همراه داشتن کارت ملی، کارت خودرو و برگ سبز، به نمایندگی مجاز فروش تایر بارز دولتی مراجعه کنید.

همان طور که مشاهده کردید مراحل ثبت نام لاستیک بارز در وب سایت تخصیص تایر و روغن، به راحتی پیش رفته و ظرف مدت چند دقیقه، مراحل ثبت نام و خرید تایر بارز، به پایان می‌رسد. این شکل از خرید اینترنتی، به مراتب ساده‌تر از مراجعه حضوری برای خرید تایر بارز بوده و در نهایت تنها کافی است تا شما حواله پرینت شده را با دیگر مدارکی که ذکر کردیم، برای تحویل گرفتن لاستیک بارز همراه خود ببرید.

ثبت نام لاستیک بارز دولتی

نکته ۱: به خاطر داشته باشید که سهمیه هر مالک و پلاک خودرو در سال، چهار حلقه لاستیک بارز است و در صورتی که در یک سال سهمیه خود را دریافت کرده و مجدد ثبت نام کنید، سیستم به شما خطا می‌دهد. حتی در صورتی که فردی اطلاعات خود را کذب وارد کرده و حواله را دریافت کند، مسئولیت تمامی اطلاعات وارد شده، برعهده خود او خواهد بود.

نکته ۲: در صورتی که مایل هستید به جای مراجعه حضوری به نمایندگی‌های فروش مجاز، لاستیک بارز خریداری شده برای شما پست شود؛ باید حتما آدرس و کد پستی را با دقت و صحت کامل، وارد کنید.

قیمت لاستیک بارز دولتی

قیمت لاستیک بارز دولتی در مقایسه با بازار آزاد این برند لاستیک، تا ۴۰ درصد ارزان‌تر است. این قیمت مصوب و از پیش تعیین شده بوده و درست مطابق چیزی پرداخت می‌شود که در وب سایت فروش لاستیک دولتی بارز ثبت شده است. در حالی که در بازار آزاد، ممکن است شما با نوسانات قیمت زیادی در هر روز و حتی از یک فروشگاه به فروشگاه دیگر، روبرو باشید.

ثبت نام دولتی لاستیک بارز

البته شما باید به موجودی فروشگاه‌های مجاز نیز دقت کنید. موجودی وب سایت هر روز یک بار صبح و یک بار بعد از ظهر، بروزرسانی شده و به همین دلیل توصیه می‌کنیم تا به موقع به وب سایت تخصیص تایر و روغن، سر بزنید تا بتوانید در زمان مناسب، نسبت به ثبت نام لاستیک دولتی بارز اقدام کنید. با این روش به محض موجود شدن، می‌توانید ثبت نام خود را انجام داده و از قیمت ارزان‌تر سایت لاستیک دولتی بارز برخوردار شوید.

تفاوت قیمت لاستیک بارز دولتی و آزاد

تفاوت قیمت لاستیک دولتی بارز، با چیزی که در بازار آزاد وجود دارد، چشمگیر است. به این ترتیب با محاسبه چهار حلقه لاستیک بارز دولتی سهمیه در هر سال برای مالک خودرو، می‌توان مقدار قابل توجهی در هزینه تعویض لاستیک، صرفه‌جویی کرد. مطابق چیزی که در بالا نیز ذکر کردیم، تفاوت قیمت لاستیک بارز دولتی با لاستیک آزاد، تا ۴۰ درصد بوده و بسته به نوع لاستیک و پهنا و فاق آن، ممکن است این درصد قیمت، تفاوت‌هایی داشته باشد.

در این مطلب، مراحل ثبت نام لاستیک دولتی بارز را در وب سایت تخصیص تایر و روغن دیدیم. با استفاده از سایت لاستیک دولتی بارز، می‌توان به راحتی و البته در زمان مناسب، لاستیک خودرو بارز را با قیمتی به مراتب ارزان‌تر از بازار آزاد، خریداری کرد و یک صرفه جویی عالی در هزینه‌های نگهداری خودرو داشت. شما چه نظر و تجربه‌ای درباره ثبت نام و خرید لاستیک دولتی بارز دارید؟ اخبار مرتبط با لاستیک دولتی را می توانید از طریق مجله آیتول دنبال کنید. آیتول یک سامانه جامع خدمات خودرو است که خدماتی مانند استعلام و پرداخت خلافی، نوبت دهی تعویض پلاک، استعلام عوارض آزادراهی،  پرداخت طرح ترافیک ، مالیات نقل و انتقال خودرو و صدها خدمت دیگر را ارائه می‌دهد.