در سایه سنگین طلا، نقره هم گران شد

 نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: در یک ماه گذشته همراه با افزایش نرخ طلا، نقره هم گران شد.

محمد کشتی‌آرای از افزایش ۱۰ درصد نقره در یک ماه گذشته خبر داد و گفت: با تغییرات قیمت نفت بهای ۴ فلز گرانبهای طلا، نقره، پلاتین و پلادیوم تغییر می‌کند و با افزایش نرخ انس جهانی قیمت نقره هم در این مدت افزایش پیدا کرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر هر گرم نقره ۴۴ هزار تومان است، ادامه داد: روز گذشته برای اولین بار نرخ انس جهانی به ۲۴۲۰ دلار رسید، اما امروز با تعدیل قیمت به ۲۳۴۳ دلار کاهش پیدا کرد و در یک ماه گذشته به طور میانگین انس جهانی ۱۱ درصد رشد داشت و نرخ نقره هم در این مدت ۱۰ درصد افزایش پیدا کرد.

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر با اشاره به تقاضا برای نقره و پلاتین گفت: نه تنها نقره بلکه پلاتین هم در بازار متقاضی دارد چراکه برخی از مردان استفاده از طلا را حرام می‌دانند و به خرید حلقه پلاتین علاقه‌مند هستند.

در سایه سنگین طلا: نقره هم گران شد

کشتی‌آرای همچنین درباره ادامه افزایش قیمت سکه و طلا در بازار اظهار داشت: قیمت طلا و سکه تحت تاثیر افزایش نرخ ارز و انس جهانی افزایش داشت و امروز قیمت هر قطه سکه تمام طرح امامی ۴۵ میلیون تومان، طرح قدیم ۴۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، قیمت هر قطع نیم سکه ۲۷ میلیون تومان و ربع سکه ۱۷ میلیون تومان و همچنین قیمت هر گرم طلا ۳ میلیون و ۷۶۰ هزار تومان است.