به گزارش افکارنیوز به نقل از ايسنا، علي عسگري افزود: يك ميليون اظهارنامه ديگر مانده و فقط روزهاي جمعه و شنبه براي تكميل و ارائه آن فرصت هست، بنابراين درخواست ميكنم موديان اظهارنامههاي خود را زودتر ارائه دهند.

وی بار دیگر تاکید کرد که کسانی که اظهارنامه خود را به صورت الکترونیکی ارائه دهند، می‌توانند ۳۰ درصد مالیات را به صورت نقدی و ۷۰ درصد مابقی را طی هفت قسط برابر بپردازند، ولی کسانی که به صورت دستی اظهارنامه ارائه کنند، باید ۵۰ درصد نقد و ۵۰ درصد دیگر را در پنج قسط در پنج ماه بپردازند.

همه اداره‌های مالیاتی از ساعت ۸ تا ۱۶ امروز جمعه ۳۰ تیرماه باز هستند و دستگاه کارت‌خوان نیز برای پرداخت مالیات در اختیار مودیان قرار می‌گیرد تا مردم برای پرداخت مالیات خود با مشکل مواجه نشوند.

در اداره‌های امور مالیاتی بخشی برای اظهارنامه‌ الکترونیکی و خدمات‌رسانی به مودیان در این زمینه طراحی شده است.

قابل توجه است که تمام مودیان چه آنهایی که از پرداخت مالیات معاف هستند و چه آنهایی که به رسم هر ساله مالیات پرداخت می‌کنند، لازم است که اظهارنامه ارائه دهند و در صورتی که مودیان تا پایان ۳۱ تیر ماه اظهارنامه ندهند، نه تنها از تمام معافیت‌های مالیاتی محروم می‌شوند، بلکه مشمول جریمه نیز خواهند شد.

طبق اعلام، مودیانی که امضای دیجیتال برای ارسال الکترونیکی اظهارنامه در دست ندارند، می‌توانند با مراجعه به اداره‌های امور مالیاتی در بخش تسلیم اظهارنامه الکترونیکی، اظهارنامه را با کمک کارکنان این ادارات پر و تسلیم کنند، بنابراین با مراجعه به ادارات هنگام پر کردن اظهارنامه الکترونیکی نیازی به داشتن امضای دیجیتال در این مرحله نیست.

هزينه تكميل و تسليم اظهارنامه الكترونيكي در ادارههاي امور مالياتي براي اشخاص حقوقي ۳۵۰۰ تومان و براي اشخاص حقيقي ۲۰۰۰ تومان است.