به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس ، صبح دیروز علی نیکزاد وزیر راه و شهرسازی به همراه محمد هادی رستمیان مدیر عامل شهرهای جدید و سید علی لطفی زاده معاون برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی از پروژه های مسکن مهر شهر جدید پرند که در حال ساخت می باشد، بازدید کرد.

در این بازدید که چهارمین بازدید وزیر راه و شهرسازی از شهر پرند در سال جاری بود، صابونی مدیر عامل شهر پرند به همراه سایر معاونین شرکت عمران شهر پرند وی را نیز همراهی نمودند.

نیکزاد در حاشیه این بازدید اظهار دادشت: ۹۵ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن مهر در شهر پرند در حال ساخت است که ۱۰ هزار واحد آن در ۲۵ خردادماه سال جاری با حضور رئیس جمهور به بهره برداری رسید.

وی هدف از این بازدید را نظارت برساخت و سازها در پرند عنوان کرد و گفت: از این تاریخ به بعد هر ماه طی برنامه ای از این شهر بازدید کرده و تمام سعی خود را برای به بار نشستن هر چه سریعتر و بهینه سازی مسکن مهر در شهر پرند به کار می بندیم.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ۵ پیمانکار عمده در شهر پرند عهده دار ساخت و ساز بیش از ۴۵ هزار مسکن مهر هستند، بیان داشت: حدود ۱۶ هزار واحد توسط شرکت کیسون، ۱۰ هزار واحد توسط شرکت هسا(خاتم الاوصیا)، ۲۰ هزار واحد توسط شرکت سرمایه گذاری خارجی و ۵ هزار واحد توسط پکی دیگراز انبوه سازان در دست ساخت است.

وی ادامه داد: امروز از تمامی این پروژه های عظیم بازدید و با آنها توافقاتی را مبنی بر به اتمام رساندن پروژه های خود تا آخر امسال داشتیم. همچنین در خصوص محوطه سازی این پروژه ها بحثی را مطرح کرده که طی آن فاز جدیدی را با انبوه سازان و همکاران خودمان تعریف کردیم.

نیکزاد در خصوص تاسیسات زیربنایی واحدهای در حال ساخت در شهر پرند و تصمیماتی که در این بازدید گرفته شد، عنوان کرد: قرار بر این شد که برخی از پیمانکاران نسبت به اجرای تاسیسات زیربنایی آب و برق و فاضلاب واحد های تحت نظارت خود اقدام کنند.

وی افزود: در این بازدید مقرر شد تا شرکت سرمایه گذاری کیسون نیز ساخت تصفیه خانه برای ۱۶ هزار واحد مسکونی خود را بر عهده گرفته و علاوه بر جمع آوری فاضلاب پروژه خود، آب لازم برای آبیاری فضای سبز محوطه خود را نیز فراهم کند.

دستور تسریع در ساخت واحدهای تجاری مورد نیاز در اراضی مسکن مهر

وزیر راه و شهر سازی از ساخت قابل توجه واحدهای تجاری خبر داد و گفت: شهر پرند به زودی به یک شهر ۵۰۰ هزار نفری تبدیل می شود که با سکونت بسیاری از هموطنانمان نیاز به امکانات رفاهی و خدماتی داریم. در همین راستا و در جلساتی که داشتیم مقرر شد هر چه سریعتر تعداد قابل توجهی واحد تجاری در اراضی مسکن مهر شهر پرند ساخته و راه اندازی شود.

وی با بیان اینکه امید داریم تا تعداد عمده ای از یکصد هزار واحد در حال ساخت شهر پرند را تا پایان سال جاری به بهره برداری برسانیم، تصریح کرد: در کنار این آماده سازی و محوطه سازی عملیات اجرایی ساخت و تامین مدارس، مسجد همچنین تامین فضاهای آموزشی،درمانی و مهمتر از همه فضاهای انتظامی و امنینی را در دستور کار خود قرار دادیم.