به گزارش افکارنیوز، محمدعلی پورمختار در گفتگو با مهر، درخصوص بررسی پرونده سلطان گوشت در کمیسیون اصل نود اظهارداشت: پرونده ای تحت این عنوان در کمیسیون اصل نود وجود ندارد.

وی درعین حال تصریح کرد: با این وجود، چندین پرونده درخصوص مفسدین اقتصادی و ویژه خوارانی که سوء استفاده های کلان اقتصادی از بیت المال کشورکرده اند، در این کمیسیون در دست بررسی قرار دارد.

نماینده مردم بهار و کبودر آهنگ(استان همدان) در مجلس تصریح کرد: در راستای رهنمودهای رهبرمعظم انقلاب اعضای این کمیسیون در دوره نهم مجلس جدی تر از گذشته سعی خواهند کرد به پرونده های ویژه خواران در هر لباسی که هستند، ورود کند و اقدامات لازم را در این رابطه انجام دهد تا ریشه فساد اقتصادی در کشور خشکیده شود.

وی با اشاره به برخی از موضوعات مندرج در این پرونده ها گفت: پرونده های رانت خواران اقتصادی افراد و موضوعات مختلفی را در بر می گیرد اما آن دسته از پرونده هایی که در رابطه با مسئله واردات نهاده ها و کالاهای اساسی مثل گوشت قرمز و گوشت مرغ است را در اولویت رسیدگی قرار خواهیم داد.

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در ادامه خواستار آن شد که هرفرد حقیقی یا حقوقی که اطلاعات خاصی از مفسدان اقتصادی و ویژه خواران دارد، به این کمیسیون تحویل دهد تا در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار گیرد.

به گفته وی، چنانچه سوء استفاده های اقتصادی افراد برای اعضای این کمیسیون احراز شود، گزارش این موضوع را در صحن علنی قرائت و سپس آنرا به مراجع قضایی ارجاع می دهیم تا برخورد مقتضی در این مورد صورت گیرد.

پورمختار تاکید کرد: نمایندگان مجلس در برخورد با مفاسد اقتصادی هیچگونه مسامحه ای نخواهند داشت و همه آحاد جامعه در هرلباسی که هستند در برابر قانون یکسان هستند.

وی تصریح کرد: مصالح و منافع مردم بیش از این است که فرد یا افرادی بدلیل انتسابشان به برخی ازمسئولان بخواهند از حاشیه امنی برخوردار باشند و هرکاری که دلشان خواست انجام دهند.