داود حسنی کارشناس بازار در گفتگو با خبرنگار اقتصادیافکارنیوزاظهار داشت: بازار سکه در حال حاضر مشمول ۲ نوع حباب است اول حباب حجم که با افزایش عرضه ها از سوی بانک مرکزی صورت گرفته و این به معنای کاهش قیمت به دلیل برهم خوردن تعادل عرضه و تقاضا است.

وی ادامه داد: حباب حجم را بانک مرکزی در بازار ایجاد کرده است و این به معنای کنترل بازار نیست بلکه به معنای ایجاد فرصت برای دلالان است تا با خرید سکه در قیمت های پایین، فرصت برای فروش آنها در قیمت بالاتر را بدست آورند.

بر اساس تحلیل این کارشناس بازار قیمت واقعی سکه بر اساس فرمول(۰.۲۳۵۵۹۷*دلار*اونس) و با در نظر گرفتن دلار یک هزار و ۹۶۰ تومان و اونس یک هزار و ۶۲۰ دلاری بیش از ۷۴۸ هزار تومان است در حالی که قیمت سکه در بازار امروز ۷۲۸ هزار تومان است؛ یعنی ۲۰ هزار تومان زیر قیمت واقعی.

حسنی این وضعیت را حباب منفی قیمتی در بازار خواند و تصریح کرد: در حال حاضر دلالان فروشنده هستند تا با توجه به عرضه های بانک مرکزی، بازار را اشباع کرده و حباب منفی را بیشتر از پیش کنند، سپس در پایین ترین قیمت اقدام به خرید و کسب سودهای کلان کنند. بهترین کار این است که مردم از فروش سکه خودداری کنند تا بازار به تعادل برسد.