به گزارش افکارنیوز، محمدرضا نادري در گفتوگو با ايسنا با اشاره به اينكه اين محموله از كشورهاي تركيه و برزيل وارد ايران شده است، گفت: بنا به درخواست وزير صنعت، معدن و تجارت اين محموله بدون پرداخت حقوق و عوارض گمركي وارد كشور شد و ما يك هفته كاري مهلت داديم تا بعدا حقوق و عوارض گمركي اين محموله وارداتي پرداخت شود.

او با اشاره به این‌که کل کار ترخیص این محموله کمتر از یک ساعت انجام شد، افزود: گمرک‌های داخلی هم‌اکنون برای واردات کالاهای تولیدی و اقلام اساسی به صورت شبانه‌روزی در حال فعالیت بوده و کار ترخیص کالا را با سرعت انجام می‌دهند.

نادری درباره این‌که گفته می‌شود به دلیل مشکلات به وجود آمده در اختصاص ارز مرجع به برخی صنایع برای واردات مواد اولیه، حجم انباشت کالا در گمرک زیاد شده است، افزود: تا جایی که ما اطلاع داریم این مشکل مربوط به واردکنندگانی می‌شود که قبل از واردات اقدام به ثبت سفارش نکرده‌اند و در حال حاضر که کالای خود را وارد کرده‌اند، قصد ثبت سفارش دارند که این موضوع به گمرک مربوط نمی‌شود.

وی افزود: به منظور سرعت گرفتن کار ترخیص کالا و انجام امور گمرکی در گمرک شهید رجایی، مدیر، مدیر فنی و ارزیاب جداگانه برای این گمرک وجود دارد تا کارها تقسیم و به سرعت انجام شود.

به گفته معاون گمرگ سرعت انجام امور گمرکی در بخشهای تولیدی و اقلام اساسی بیشتر از بخشهای تجاری است.

واردات ۳۲ کانتینر گوشت مرغ به کشور در حالی انجام می‌شود که اختلافها بر سر قیمت تمام شده مرغ همچنان ادامه دارد. در حالی که مرغ‌داران اعلام می‌کنند قیمت تمام شده مرغ هم‌اکنون به بیش از ۷۰۰۰ تومان رسیده است، اما مقامات دولتی عنوان می‌کنند که قیمت تمام شده مرغ حداکثر ۵۰۰۰ تومان است.

به گفته مديرعامل شركت پشتيباني امور دام، قيمت نهادههاي دامي كه اصليترين فاكتور در توليد مرغ است، نسبت به سال گذشته افزايش چنداني نداشته و فقط افزايش قيمت ۲۰۰ تا ۳۰۰ توماني در قيمت كنجاله سويا رخ داده است.