به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، سیدعلیرضا آوایی رئیس کل دادگستری استان تهران در حاشیه جشن حمایت انجمن حمایت از زندانیان مرکز در پاسخ به سوال خبرنگار فارس درباره علت طولانی شدن سکوت رسانهای خود اظهار داشت: صلاح، در سکوت است.

وی درباره آخرین وضعیت پرونده بیمه ایران گفت: پرونده سنگینی بود. تعداد متهمان و وکلای آنها زیاد بود و صدور رأی پرونده کار سنگینی است.

آوایی با بیان اینکه قضات مشغول نوشتن رأی پرونده هستند افزود: تا روز شنبه حدود ۳۰ صفحه از رأی نوشته شده بود اما رأی متهمان طولانی و نیازمند اتقان و دقت بالا است.

صدور حکم متهمان پرونده بیمه ایران تا ۱۰ روز آینده / پرونده رحیمی هنوز به دادگاه نیامده

رئیس کل دادگستری استان تصور می‌کنم تا حدود ۱۰ روز آینده حکم متهمان صادر شود افزود: پرونده رحیمی در بخش دوم این پرونده است و آن قسمت هنوز به دادگاه نیامده است. اگر تحقیقات تکمیل شود قطعا به دادگاه می‌آید.

آوایی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس درباره رسیدگی به پرونده محمدجواد لاریجانی درباره زمین‌های ورامین گفت: چند ماه قبل رئیس قوه‌قضاییه با من صحبت کرد و گفت، چنین پرونده‌ای وجود دارد و تقاضای من این است که به سرعت رسیدگی شود.

رئیس قوه‌قضاییه گفت ملاحظه من و برادرانم را نکنید

وی ادامه داد: آیت‌الله لاریجانی تأکید کرد که مطلقا ملاحظه هیچ‌کدام از ما را نکنید و اگر برادران من پرونده‌ای دارند چرا باید به خاطر آن حیثیت نظام زیر سوال برود. این پرونده هرچه‌قدر هم که بزرگ باشد و اندازه زمین‌ها هم هر قدر باشد با آبروی نظام اصلا قابل قیاس نیست.

آوایی افزود: بلافاصله با رئیس دادگاه جوادآباد ورامین صحبت و او را به تهران دعوت کردم. پیام رئیس قوه‌قضاییه را به او گفتم. در حال حاضر پرونده مراحل قانونی را طی کرده و ارجاع شده است و من هم اصرار داشتم که سریع‌تر انجام شود.

قرار منع تعقیب مربوط به سال ۸۹ بود؛ شکایت مجددی از سوی منابع طبیعی مطرح شده است

رئیس کل دادگستری گفت: روز یکشنبه قرار بود به همراه رئیس دادگاه جوادآباد به دیدار آیت‌الله لاریجانی برویم که به خاطر کسالت ایشان این دیدار و ارائه گزارش از روند پرونده به هفته آینده موکول شد.

وی با بیان اینکه پرونده نیاز به کارشناسی دارد و ممکن است از این لحاظ مقداری زمان ببرد گفت: سال ۸۹ یک قرار منع تعقیب خورده بود که ظاهرا مربوط به نامه وزارت جهاد بود اما مجدداً شکایتی از سوی منابع طبیعی مطرح شده که قرار است دوباره رسیدگی شود.

آوایی ادامه داد: تلاش می‌کنیم به سرعت این پرونده مورد رسیدگی قرار گیرد اما سرعت باید متناسب با حجم پرونده باشد ممکن است رسیدگی به یک پرونده با وجود لحاظ کردن سرعت ۲۰ روز به نتیجه برسد و یک پرونده هم با همین شرایط ۶ ماهه به پایان برسد.

وی تأکید کرد: این پرونده ارزش آن را ندارد که حیثیت مسئولان نظام به خاطر اینکه یکی از بستگان آنها در معرض چنین اتهامی است برود.

رسیدگی به پرونده «مه‌آفرید۲» در تهران

آوایی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار فارس گفت: پرونده «م. ز» معروف به مه‌آفرید دوم در تهران رسیدگی می‌شود و بحثبرگشتن آن به جای دیگر مطرح نشده است.

وی با بیان اینکه اطلاعی از اختلاس ۱۲ میلیارد تومانی مدیر یکی از بانکهای شهرری ندارم، از اظهارنظر درباره پرونده فساد بزرگ مالی خودداری کرد.