به گزارش افکارنیوز، فارس به نقل از پایگاه اینترنتی رویترز ، نشست بانکهای مرکزی اروپا و آمریکا طی هفته جاری برگزار خواهد شد و کارشناسان و سرمایه گذاران بین المللی امیدوارند مقامهای بانکی غرب سیاستهای انبساطی پولی بیشتری را برای حمایت از رشد و رونق اقتصادی اتخاذ کنند . بر اساس این گزارش ، آمارهای جدید منتشر شده در آمریکا نشانگر کاهش رشد اقتصادی این کشور در سه ماه دوم ۲۰۱۲ میلادی است و این مساله فشارها بر مقامهای فدرال رزرو این کشور را برای اتخاذ سیاستهای حمایتی با هدف افزایش رشد و رونق اقتصادی بیشتر کرده است .

بر این اساس، کارشناسان اقتصادی بر این باورند که اتخاذ سیاستهای انبساطی بیشتر از سوی آمریکا و اروپا تاثیر زیادی بر افزایش انتظارات تورمی و رشد قیمت طلا خواهد داشت. ولی برخی کارشناسان اقتصادی نیز معتقدند شرایط اقتصادی آمریکا هنوز به گونه ای نشده که فدرال رزرو بخواهد دخالت بیشتری در وضعیت اقتصادی این کشور داشته باشد.

لی نینگ کارشناس ارشد اقتصادی تاکید کرد من فکر نمی کنم فدرال رزرو آمریکا در سیاستهای پولی خود تغییرات جدی و زیادی ایجاد کند. به نظر من سقف قیمت طلا طی روزهای آینده ۱۶۴۰ دلار در هر اونس خواهد بود. بر این اساس قیمت هر اونس طلا در بازار نیویورک با نیم دلار کاهش به ۱۶۲۲ دلار رسیده است. قیمت طلا طی هفته گذشته با رشد ۲.۵ درصدی روبرو شد که این نخستین افزایش قیمت طلا در یک هفته در دو ماه اخیر بوده است.

قیمت جهانی طلا طی دو ماه گذشته بین ۱۵۳۰ تا ۱۶۴۰ دلار در نوسان بوده است .